Kam za sportem v Brně? Napoví právě vydaná brožura

  • 10. května 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Brožura s názvem Kam za sportem v Brně? představuje významná městská sportoviště a zahrnuje koncepci rozvoje sportu města do roku 2030. Přibližuje vizi budoucích sportovišť, a to včetně zemského fotbalového stadionu, multifunkční haly, velodromu a atletické haly.

„Brožura je zaměřená také na rozvoj vrcholového a mládežnického sportu,“ zdůraznil ve středu při jejím křtu 1. náměstek primátora Petr Hladík. Je v ní také představen nový brněnský web týkající se sportu, kde zájemci najdou informace o klubech, sportovištích či významných sportovních akcích.

Představitelé sportovních klubů v publikaci naleznou také schéma jak postupovat při žádostech o dotace na provoz, akce i investice.

Padesátistránková brožura vyšla nákladem 5 000 kusů a sestavil ji Odbor školství, mládeže a tělovýchovy (OŠMT) magistrátu. Zájemcům bude zdarma k dispozici na sportovištích městské společnosti STAREZ-SPORT, v informačním středisku magistrátu na Malinovského náměstí 3, na OŠMT na Dominikánském náměstí 3 a při některých sportovních akcích.

Bude představena také na konferenci pro oblast sportu, která bude na pořadu 16. května od 14 hodin v aule Lékařské fakulty MU na ulici Kamenice 5 v Bohunicích. Konference je určená pro nejširší veřejnost a jejím záměrem je přiblížit lidem sportovní budoucnost města.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít