Kam za špičkovým gastrem? Vyšly nové průvodce pro Brno i kraj - Tiskový servis

Kam za špičkovým gastrem? Vyšly nové průvodce pro Brno i kraj

  • 23. října 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Dobré jídlo a pití jsou něčím, co v Brně a okolí určitě neschází. Nejlepší zdejší podniky se vyhlašovaly minulý pátek na výstavišti, kde se představovaly nové gastronomické průvodce Gourmet Brno spolu s Gourmet Jižní Morava 2023. O finálovém hodnocení rozhodovala nezávislá porota.

Kam za špičkovým gastrem? Vyšly nové průvodce pro Brno i kraj. Foto: Simona Modrá
Kam za špičkovým gastrem? Vyšly nové průvodce pro Brno i kraj. Foto: Simona Modrá

Z města a kraje se dohromady sešlo přes 700 návrhů na zajímavá místa, které podávali brněnští patrioti i široká veřejnost na sociálních sítích. Jihomoravské nominace se pak posílaly přes speciální formulář. Oblíbené provozy, jež se objevovaly vícekrát, se následně zařadily do finálního hlasování nezávislé poroty složené z profesionálů z oboru i zkušených influencerů.

V brněnském žebříčku figurovalo 61 podniků, což je nejvíce za celou historii ankety, která existuje od roku 2016. Posuzovaly se restaurace či bistra, cukrárny, kavárny, pivnice, bary nebo vinárny. Sedmá kategorie, kde se sdružily provozy nabízející jídlo a pití s sebou, zůstala pro svoji různorodost bez hodnocení.

V kategorii kaváren zabodoval Rebelbean Vlněna. Foto: Simona Modrá


Gourmet Jižní Morava prezentuje 45 zařízení v pěti kategoriích. Konkrétně jde o restaurace, kavárny a cukrárny, vinařství a vinné galerie, bistra nebo pivnice a pivovary. Doplňkem bez pořadí jsou podniky na kolečkách doplněné o jeden speciální tip na závěr.

Vybrané podniky získávají výjimečné možnosti, jak oslovit nové zákazníky. Kromě prostoru na turistickém webu www.gotobrno.cz hostí třeba rozmanité press tripy a pořádají i jiné speciální akce.

Aktuální brožury Gourmet pro Brno a jižní Moravu získáte v infocentrech TIC. K dispozici jsou však i online na webových stránkách gourmetbrno.cz a gourmetjiznimorava.cz, kde jsou vyznačeni také letošní vítězové jednotlivých kategorií. Průvodce se kromě českého znění vydaly také v anglickém či německém jazyce.

Aktuální brožury Gourmet pro Brno a jižní Moravu získáte v infocentrech TIC. Foto: Simona Modrá


 

Další články z rubriky