Kam vás zavede víkend? Koná se noc muzeí nebo rodinné akce - Tiskový servis

Kam vás zavede víkend? Koná se noc muzeí nebo rodinné akce

Nadcházející víkend bude patřit rodinám s dětmi, pro něž se chystají události plné soutěží a zábavy. V plánu zároveň je Brněnská muzejní noc, Studentský Majáles i dny otevřených dveří ku příležitosti stého výročí Českého rozhlasu Brno.

Den otevřených lesů v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna
Den otevřených lesů v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna

Páteční večer patří Studentskému Majálesu v areálu Hněvkovského. Bohatý program budou hostit tři stage se spoustou interpretů, jako jsou Poletíme?, Děda Mládek Illegal Band, Morčata na útěku, Pam Rabbit, Michajlov i řada dalších. Vstupenky získáte buď online, nebo přímo na místě. Do areálu se dostanete od 15 hodin.

Dopravní hřiště v Komíně se stane dějištěm akce Bezpečně na kole. V sobotu 18. května mezi 10. a 16. hodinou bude připravena šestice stanovišť, kde se děti hravou formou dozví vše o zásadách bezpečné jízdy z pohledu cyklisty.

Zábavnou sobotu s rodinou zažijete také v řečkovickém areálu U Mravence při tradičním Dni otevřených lesů. Ten zahájí v 10.30 hodin vystoupení trubačů, dále uvidíte lesní techniku při práci či vyšlete ratolesti na poutavou stezku s úkoly. Uniknout by vám neměla ani sokolnická show a prezentace dřevosochařů. Vstup je zdarma, celý program najdete zde.


Program Tajemství pavučiny v Jurkovičově vile. Foto: SVČ Lužánky

Pestré aktivity si přichystalo taktéž na sobotu SVČ Lužánky, jehož vinohradské pracoviště Louka pořádá rodinný festival LoukaFest na téma vesmírná jízda. Od 14 hodin na vás čekají atrakce, stanoviště se sportovními i hudebními úkoly, tvoření nebo různé soutěže. Vstupenky zakoupíte na webu.

Ve stejný den lužánecká pobočka Lata organizuje s městskou částí Žabovřesky odpolední program Tajemství pavučiny v Jurkovičově vile. Těšte se na činnosti pro děti i rodiče, zajímavosti z historie a tvoření. Událost spadá do Týdne pro rodinu.

Velmi nabitý bude jubilejní 20. ročník Brněnské muzejní noci. Během ní se otevírají muzea, galerie, historické budovy a další kulturní památky, jež se plně zpřístupní veřejnosti se svým speciálním programem. Co vás kde čeká v sobotu od 18 do 24 hodin, zjistíte v přehledném rozpise.


Předchozí ročník Brněnské muzejní noci v Moravském zemském muzeu. Foto: Brněnská muzejní noc

Muzejní noc nabídne také dvě akce pro neslyšící. Jednou z nich je Krása z kamene s komentovanou prohlídkou expozice Svět nerostů a výstavy Světy ukryté v kameni. Prohlídka se koná v 18 hodin v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. Mimo to je otevřena výstava Tisíc tváří Amazonie, při níž bude k dispozici videoprůvodce ve znakovém jazyce i s českými titulky. Výstava v Anthroposu zůstane až do 4. ledna 2026.

Po celý víkend se můžete přijít podívat na dny otevřených dveří Českého rozhlasu Brno, který letos slaví sto let. Čeká vás živé vysílání, setkání s moderátory, komentované prohlídky budovy v Beethovenově ulici či uvedení nových knih o historii této instituce.

A ještě sportovní tip. Ke konci se chýlí nejvyšší fotbalová soutěž žen. V ní nastupuje také tým z Horních Heršpic, jenž hostí v sobotu 18. května od 11 hodin Viktorii Plzeň. Brňanky sebevědomě míří za udržením mezi elitou, přijďte je tedy podpořit na stadion v Sokolově ulici, aby svůj náskok v tabulce ještě zvýraznily.

Další články z rubriky