Kam o víkendu v Brně? Navštivte letní grilovačku, dopravní hřiště nebo pouliční party - Tiskový servis

Kam o víkendu v Brně? Navštivte letní grilovačku, dopravní hřiště nebo pouliční party

  • 21. června 2024
  • 3 minuty čtení

S blížícími se prázdninami přibývá akcí nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Vyrazte o víkendu s ratolestmi na dopravní hřiště do Řečkovic nebo Komína, případně si pochutnejte na zvěřinových specialitách v areálu U Mravence. Zábavu zajistí také street party Minská Open či festivaly Meeting Brno a Kamenka Open.

Jeden z předchozích ročníků Minská Open. Foto: MČ Brno-Žabovřesky

Jeden z předchozích ročníků Minská Open. Foto: MČ Brno-Žabovřesky

V pátek od 16 hodin se rozjede pouliční party Minská Open 2024. Začne se programem pro děti na fotbalovém hřišti FC Svratka, na travnaté ploše před žabovřeskou radnicí a na Burianově náměstí. Slavnostní zahájení pak proběhne v 18.00 a pokračovat se bude až do noci. Co vše se chystá, se dozvíte zde.

Děti se vyřádí v sobotu na dopravních hřištích. V Komíně si od 10.00 do 16.00 zopakují teoretické i praktické znalosti pod odborným dohledem. Ideální je, když přijedou na kole či koloběžce, případně si obojí včetně helmy mohou vypůjčit přímo na místě. Podobná náplň s různými příklady z dopravního provozu čeká také v Řečkovicích. Všechny disciplíny zaberou školákům přibližně 60 minut. O obou akcích zjistíte více na webu BrnoInMotion.

Dále sobota nabídne první ročník Letního grilu, který hostí areál U Mravence. Bude se grilovat zvěřina z brněnských lesů, zatímco si ti nejmenší užijí sladký a slaný bar i koutek s malováním na obličej. Vstupné činí 100 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma.


Střelba z luku v areálu U Mravence. Foto: Lesy města Brna

Speciální bude sobotní událost, jež připomene 1000letou pověst o tom, jak Trutnov roku 1024 daroval Brnu vycpaného draka. Společné oslavy obou měst poběží od 10 hodin na Moravském a Dominikánském náměstí a poznáte při nich umělce z Trutnova a okolí. Vrcholem se stane průvod z Moravského na Dominikánské náměstí s obřím kovovým drakem, kterého Trutnovští symbolicky předají Brnu.

Pokračují i oslavy 160 let Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. V sobotu se na náměstí Svobody uskuteční přehlídka a výstava hasičských vozidel, již v 10.00 uvidíte ukázky požárního sportu či hasičské techniky. Kompletní seznam doprovodných aktivit naleznete online.

O víkendu se konají ve středisku Lužánky Dny čaje a keramiky. Ty přinesou nejen ochutnávky a prodej, ale také vystoupení divadla Kjógen nebo prezentace kaligrafie, origami a bojových umění. Pokud se chcete zúčastnit, přihlaste se zde.


Dny čaje a keramiky v lužáneckém středisku. Foto: SVČ Lužánky

Pestrou náplň slibuje i Meeting Brno, který propojuje různorodé kultury a názorové proudy. Plánují se diskuze, výstavy, přednášky, koncerty či filmové projekce, jež potrvají až do příštího týdne. Nenechte si ujít ani 15. ročník festivalu Kamenka Open, na nějž zamíří rozmanitý mix interpretů. Chybět nebude ani dobré občerstvení a dětský koutek.

Sport o tomto víkendu obstará letní olympiáda handicapované mládeže Emil Open. Dorazit do Brna má až 900 účastníků ze 17 zemí, přičemž nejpočetnější má být domácí výprava. Zároveň probíhá mezinárodní florbalový turnaj Brno Open Game, jehož se účastní stovky týmů všech věkových kategorií.

Další články z rubriky