Kam o víkendu? Na festival na Střelnici nebo historickou šalinou do Pisárek - Tiskový servis

Kam o víkendu? Na festival na Střelnici nebo historickou šalinou do Pisárek

  • 21. srpna 2020
  • 2 minuty čtení

(ral) – Od Anthroposu po zoo. Doslova na každém kroku můžete tento víkend zažít v Brně něco zajímavého.

Z Trutnova se do Brna přestěhoval a na nový název přepnul festival TrutnOFF – BrnoOn. Na nové štaci Na Střelnici za Anthroposem přivítá kapely Mňága a Ždorp, Visací zámek, Báru Polákovou nebo Muchu. Festival probíhá od pátku do neděle, lístky lze koupit i na jednotlivé dny. 

Na Špilberku dnes zakončí letní mezinárodní hudební festival Pražským výběrem. Legendární skladby zazní v symfonické úpravě od 20 hodin. Místa jsou zatím k dispozici na stání i sezení. 

Jazzovými koncerty Z-Country Paradise a Janoušek-Wróblewski Quartetu pokračuje v Lužánkách projekt Ponavafest. Multižánrový open-air festival je letos rozdělený do série menších akcí, končí ve středu 26. srpna. Vstupné se nevybírá.

Nejen koncerty zaujme program dalšího festivalu, který se bude konat podél toků Svitavy. Cílem festivalu Překročme řeku je propojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také propojit lidi a spolky, které se snaží oživit její břehy v jednotlivých brněnských městských částech. Samotný festival začne v sobotu 22. srpna v 10 hodin a proběhne hned na několika místech. Tím nevzdálenějším bude Hamerský mlýn mezi Bílovicemi a Obřany, pestrý program čeká návštěvníky ve Slunečních lázních v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích nebo za obchodním domem Albert na Tkalcovské. Hlavní pódium bude stát na Černovickém nábřeží. Kromě koncertů nebude chybět ani tradiční Neckyáda. 

Upřednostňujete-li spíš monotónní zvuky motoru než hudební melodie, máte už určitě v diáři zapsanou akci Dopravní nostalgie v rámci festivalu Ignis Brunensis. Letos se ponese v duchu oslavy. 120 let provozu elektrických tramvají a 90 let autobusů. Dopravní podnik zpřístupní vozovny obou dopravních prostředků, historické vozy budou vystavené na náměstí Svobody i zařazené do provozu a na závěr nebude chybět ani ohňostroj nad Špilberkem.   

Být u toho, když se osazenstvo Mniší hory ukládá ke spánku (a jeho část se naopak probouzí k noční aktivitě). To je přidaná hodnota letního kina v Zoo Brno. Promítat se bude navíc ve VIP části, kam se běžný návštěvník zoo nepodívá. Na programu je film s tematickým názvem Úkryt v zoo, příští pátek pak neméně tematický Řbitov zviřátek. Lístky jsou k dostání zde. Další nabídku letních kin v Brně najdete na http://www.letnaky.cz/brno

V noci se v Brně bude nejen promítat, ale taky sportovat. Už sedmý ročník Night Run Brno se uskuteční v areálu Komec a v okolí řeky Svratky. Součástí budou i odpolední závody dětí nebo charitativní běh na podporu prevence rakoviny prsu. Více zde: https://www.night-run.cz/.

Další články z rubriky