Přeskočit na obsah

Kam o víkendu? Na festival na Střelnici nebo historickou šalinou do Pisárek

21. srpna 2020 2 minuty čtení
(ral) – Od Anthroposu po zoo. Doslova na každém kroku můžete tento víkend zažít v Brně něco zajímavého.

Z Trutnova se do Brna přestěhoval a na nový název přepnul festival TrutnOFF – BrnoOn. Na nové štaci Na Střelnici za Anthroposem přivítá kapely Mňága a Ždorp, Visací zámek, Báru Polákovou nebo Muchu. Festival probíhá od pátku do neděle, lístky lze koupit i na jednotlivé dny. 

Na Špilberku dnes zakončí letní mezinárodní hudební festival Pražským výběrem. Legendární skladby zazní v symfonické úpravě od 20 hodin. Místa jsou zatím k dispozici na stání i sezení. 

Jazzovými koncerty Z-Country Paradise a Janoušek-Wróblewski Quartetu pokračuje v Lužánkách projekt Ponavafest. Multižánrový open-air festival je letos rozdělený do série menších akcí, končí ve středu 26. srpna. Vstupné se nevybírá.

Nejen koncerty zaujme program dalšího festivalu, který se bude konat podél toků Svitavy. Cílem festivalu Překročme řeku je propojit jednotlivá místa kolem Svitavy a také propojit lidi a spolky, které se snaží oživit její břehy v jednotlivých brněnských městských částech. Samotný festival začne v sobotu 22. srpna v 10 hodin a proběhne hned na několika místech. Tím nevzdálenějším bude Hamerský mlýn mezi Bílovicemi a Obřany, pestrý program čeká návštěvníky ve Slunečních lázních v Obřanech, Sportovním nábřeží v Husovicích nebo za obchodním domem Albert na Tkalcovské. Hlavní pódium bude stát na Černovickém nábřeží. Kromě koncertů nebude chybět ani tradiční Neckyáda. 

Upřednostňujete-li spíš monotónní zvuky motoru než hudební melodie, máte už určitě v diáři zapsanou akci Dopravní nostalgie v rámci festivalu Ignis Brunensis. Letos se ponese v duchu oslavy. 120 let provozu elektrických tramvají a 90 let autobusů. Dopravní podnik zpřístupní vozovny obou dopravních prostředků, historické vozy budou vystavené na náměstí Svobody i zařazené do provozu a na závěr nebude chybět ani ohňostroj nad Špilberkem.   

Být u toho, když se osazenstvo Mniší hory ukládá ke spánku (a jeho část se naopak probouzí k noční aktivitě). To je přidaná hodnota letního kina v Zoo Brno. Promítat se bude navíc ve VIP části, kam se běžný návštěvník zoo nepodívá. Na programu je film s tematickým názvem Úkryt v zoo, příští pátek pak neméně tematický Řbitov zviřátek. Lístky jsou k dostání zde. Další nabídku letních kin v Brně najdete na http://www.letnaky.cz/brno

V noci se v Brně bude nejen promítat, ale taky sportovat. Už sedmý ročník Night Run Brno se uskuteční v areálu Komec a v okolí řeky Svratky. Součástí budou i odpolední závody dětí nebo charitativní běh na podporu prevence rakoviny prsu. Více zde: https://www.night-run.cz/.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.