Přeskočit na obsah

Kam kráčíš, Brno? 2020

09. září 2020

Vnímat rozvoj města jako nikdy nekončící příběh. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Takovou příležitost chce dát lidem letošní ročník akce „Kam kráčíš, Brno?“. Proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti Brna ukáže venkovní výstava na Pohořelci.

Město Brno schválilo na zářijovém zastupitelstvu aktualizaci vize Strategie BRNO 2050, která definuje jasné cíle města ve 23 strategických hodnotách. Je velmi důležité již nyní začít pracovat na postupném plnění těchto cílů. Samotná strategie navazuje na dosavadní úspěšný vývoj města a snaží se dále podpořit v různých oblastech kvality života občanů města.

Hledat propojení mezi minulostí a budoucností města budou moci lidé na Pohořelci, což je prostranství poblíž obchodního domu Centrum, a to od 8. do 28. září 2020 na venkovní výstavě věnované danému tématu. Zde si připomenou řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, a nahlédnou do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, jež se teprve připravují. Budoucí podobu města Brňanům od září nově přibližuje přehledná mapová aplikace BRNO BRZO na datovém portálu města Brna. Zde lidé naleznou informace o vybraných projektech veřejné i soukromé sféry, které by se v příštích letech měly stát realitou.

Zájemce nečeká jen výstava samotná. „V úterý 22. září plánuje Odbor dopravy a Odbor investic Magistrátu města Brna na Pohořelci akci, která Brňankám a Brňanům přiblíží zejména ožehavou problematiku dopravy. Lidé se budou moci zapojit do tvorby pocitové mapy, tentokrát zaměřené na pěší a cyklistickou dopravu ve městě. Představíme jim i přípravu a realizaci velkých dopravních staveb ve městě, zejména velkého městského okruhu. Zájemci budou moci získat například také bližší informace o rezidentním parkování,“ uvedl Tomáš Koláčný, náměstek primátorky města Brna.

Doprovodné akce:

  9. 9.   od 16:00                Vernisáž výstavy s krátkou komentovanou prohlídkou 
22. 9.   od 14:00 do 18:00   Doprava v Brně


Bližší informace najdete na: https://brno2050.cz/kamkracis/ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.