Přeskočit na obsah

Kam kráčíš, Brno? 2020

09. září 2020
Vnímat rozvoj města jako nikdy nekončící příběh. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Takovou příležitost chce dát lidem letošní ročník akce „Kam kráčíš, Brno?“. Proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti Brna ukáže venkovní výstava na Pohořelci.

Město Brno schválilo na zářijovém zastupitelstvu aktualizaci vize Strategie BRNO 2050, která definuje jasné cíle města ve 23 strategických hodnotách. Je velmi důležité již nyní začít pracovat na postupném plnění těchto cílů. Samotná strategie navazuje na dosavadní úspěšný vývoj města a snaží se dále podpořit v různých oblastech kvality života občanů města.

Hledat propojení mezi minulostí a budoucností města budou moci lidé na Pohořelci, což je prostranství poblíž obchodního domu Centrum, a to od 8. do 28. září 2020 na venkovní výstavě věnované danému tématu. Zde si připomenou řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, a nahlédnou do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, jež se teprve připravují. Budoucí podobu města Brňanům od září nově přibližuje přehledná mapová aplikace BRNO BRZO na datovém portálu města Brna. Zde lidé naleznou informace o vybraných projektech veřejné i soukromé sféry, které by se v příštích letech měly stát realitou.

Zájemce nečeká jen výstava samotná. „V úterý 22. září plánuje Odbor dopravy a Odbor investic Magistrátu města Brna na Pohořelci akci, která Brňankám a Brňanům přiblíží zejména ožehavou problematiku dopravy. Lidé se budou moci zapojit do tvorby pocitové mapy, tentokrát zaměřené na pěší a cyklistickou dopravu ve městě. Představíme jim i přípravu a realizaci velkých dopravních staveb ve městě, zejména velkého městského okruhu. Zájemci budou moci získat například také bližší informace o rezidentním parkování,“ uvedl Tomáš Koláčný, náměstek primátorky města Brna.

Doprovodné akce:

  9. 9.   od 16:00                Vernisáž výstavy s krátkou komentovanou prohlídkou 
22. 9.   od 14:00 do 18:00   Doprava v Brně


Bližší informace najdete na: https://brno2050.cz/kamkracis/ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.