Přeskočit na obsah

K rozvoji Brněnské metropolitní oblasti přispěje projekt Funkční oblasti EU

02. března 2022

Brněnská metropolitní oblast – tedy Brno a jeho okolí – byla vybrána jako potenciální žadatel o cílenou podporu v rámci projektu Funkční oblasti EU. Souhlas se zapojením města Brna dnes vyjádřili radní na své schůzi.

Funkční oblasti EU jsou území, která pokrývají alespoň zčásti více správních jednotek. Zároveň zde musí fungovat mechanismus spolupráce a tato oblast také musí mít plán k využívání finančních prostředků z Evropské unie. „Všechny tyto podmínky Brněnská metropolitní oblast splňuje a poslední část vyjádření zájmu politického vedení jsme dnes odhlasovali. Projekt spolu s Evropskou komisí realizuje Světová banka a tato iniciativa letos startuje. Jsem tedy velmi rád, že se můžeme akce účastnit hned v pilotní fázi. Začátkem schvalovacího procesu nyní bude vyplnění dotazníku, na jehož základě bude sestaven užší seznam funkčních oblastí. Ty budou následně pozvány k pohovoru,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vybraným funkčním oblastem bude poskytována cílená metodická podpora v období od dubna 2022 do dubna 2023. Cílem projektu je rozvoj mezisektorové spolupráce například ve strategickém a územním plánování, poskytování veřejných služeb nebo vývoj nástrojů občanské angažovanosti a další. 

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162mobil: +420 773 785 318e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.