Přeskočit na obsah

K Rakovecké zátoce by v budoucnu mohla vést další přístupová cesta

21. října 2020

Investiční záměr, jehož výsledkem bude lepší dostupnost Rakovecké zátoky od tramvajové smyčky Rakovecká, schválili dnes brněnští radní. Nejen lidé žijící v Bystrci a na stále více se rozšiřujícím sídlišti Kamechy se díky tomu v budoucnu dostanou rychleji a pohodlněji do míst, která patří v oblasti Brněnské přehrady k nejvyhledávanějším.

„Brněnská přehrada je stále oblíbenějším místem pro trávení volného času. Bezpochyby k tomu přispělo i to, že v minulých letech na jejích březích, včetně Rakovecké zátoky, přibyla veřejná WC, převlékárny, dětské prolézačky a hřiště. Lidé zde hojně využívají i veřejné grily a také rekreační molo, které slouží k opalování, posezení nebo jako pohodlnější vstup do vody. Je proto logické, že hledáme i nové možnosti, kudy se sem dostat, které ocení nejen obyvatelé Bystrce a Kamech, ale i širšího okolí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Hlavní přístupová cesta k Rakovecké zátoce je v současné době přes přístaviště lodí, kam lze dojet osobní automobilovou dopravou nebo MHD. Další možností je využít dopravu IDS JMK do zastávky Rakovec. „Investiční záměr řeší možnost dalšího přístupu k Rakovecké zátoce pro pěší a cyklisty. Návštěvníci by se sem mohli dostat od stávající tramvajové smyčky a zastávky Rakovecká po asfaltové cestě. Ta se propojí s úsekem pro cyklisty vedoucím po ulici Výhon. Vznikne tak nová cyklotrasa. Součástí záměru vytvoření nového přístupu do zátoky je i vybudování nové infrastruktury, jako je prodloužení vodovodního řadu, splaškové kanalizace, odvod dešťových vod, nabíjecí stanice pro kola, zeleň, lavičky a veřejné osvětlení,“ doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Nová infrastruktura zajistí možnost rozvoje lokality. „V budoucnu by tu tak mohly vzniknout stánky s občerstvením nebo prostor pro konání kulturních a hudebních akcí. Odhadovaná výše nákladů na tento projekt je 34,4 milionu korun,“ nastínil radní pro oblast investic David Grund.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.