Přeskočit na obsah

K návštěvě Brna a jižní Moravy pozve kampaň

27. května 2020

Pandemie nového koronaviru otřásla téměř všemi obory podnikání a cestovní ruch není výjimkou. O restart této oblasti se snaží i vedení města Brna, a to konkrétně částkou tři miliony korun. Ta bude využita na televizní a online komunikační kampaň.

„Plánovaná kampaň je jedním z městských opatření, které je směřováno k subjektům v cestovním ruchu. Jejím cílem je podpořit restart turismu ve městě a přilákat především tuzemské návštěvníky,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Marketingová komunikační kampaň vyjde město na tři miliony korun bez DPH, dalším půlmilionem se k ní připojí také Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava. Zhruba polovinu plánované částky město investuje do reklamy v televizi, druhou polovinu pak do online prostoru, tzn. do webové reklamy a kampaně na sociálních sítích.  

„Kampaň destinační značky Brno True story bude originální, živá, ambiciózní a dostatečně odlišná od konkurenčních měst a regionů. Vzbudí v domácích návštěvnících chuť město v brzké době navštívit a znovu je objevovat,“ je přesvědčena zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.