Přeskočit na obsah

K návštěvě Brna a jižní Moravy pozve kampaň

27. května 2020
Pandemie nového koronaviru otřásla téměř všemi obory podnikání a cestovní ruch není výjimkou. O restart této oblasti se snaží i vedení města Brna, a to konkrétně částkou tři miliony korun. Ta bude využita na televizní a online komunikační kampaň.

„Plánovaná kampaň je jedním z městských opatření, které je směřováno k subjektům v cestovním ruchu. Jejím cílem je podpořit restart turismu ve městě a přilákat především tuzemské návštěvníky,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Marketingová komunikační kampaň vyjde město na tři miliony korun bez DPH, dalším půlmilionem se k ní připojí také Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava. Zhruba polovinu plánované částky město investuje do reklamy v televizi, druhou polovinu pak do online prostoru, tzn. do webové reklamy a kampaně na sociálních sítích.  

„Kampaň destinační značky Brno True story bude originální, živá, ambiciózní a dostatečně odlišná od konkurenčních měst a regionů. Vzbudí v domácích návštěvnících chuť město v brzké době navštívit a znovu je objevovat,“ je přesvědčena zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.