Josef II. před radnicí? Hlasujte online nyní i bez ověřeného účtu BrnoID

  • 24. července 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Anketa o budoucí podobě Dominikánského náměstí se rozšiřuje o další hlasovací možnost. Jestli prostor před Novou radnicí doplní socha Josefa II., mohou nyní rozhodovat i neověření uživatelé BrnoID. Hlasování probíhá do konce prázdnin.

Maketa habsburského panovníka stojí na Dominikánském náměstí už několik dní. Jestli ji nahradí originál sochy, ukáže hlasování veřejnosti. Může se do něj zapojit každý starší 18 let pomocí hlasovacích lístků v Turistickém informačním centru na Panenské. Pro mnohé pohodlnější hlasování přes internet bylo dosud vyhrazeno pro ověřené uživatele BrnoID, tedy ty, kteří absolvovali ověření identity na některé z poboček DPMB. Ode dneška mají tuto možnost i neověření uživatelé.

K odevzdání hlasu nyní stačí založit si běžný účet na BrnoID. Kdo má zájem hlasovat, vyplní zde své jméno, příjmení, datum narození a adresu trvalého pobytu a použije tlačítko „ověření vůči registru obyvatel ČR“. Pokud ověření proběhne v pořádku, může ihned hlasovat. Jestliže systém detekuje nesprávné údaje nebo narazí na duplicitu, upozorní na to uživatele a hlasovat mu nedovolí.

Pro a proti umístění historického pomníku Josefa II. na Dominikánské náměstí shrnuje přímo hlasovací stránka chcesjosefa.cz. Socha dříve stávala u německého domu na Moravském náměstí. Nyní je v zahradě černovické psychiatrie a připomíná tak, že Josef II. jako jeden z prvních evropských panovníků nechával zřizovat právě léčebny pro psychicky nemocné.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít