Přeskočit na obsah

Jižní napojení nové městské čtvrti K bývalé Zbrojovce a motorárně Zetoru má stát přes 133 milionů

24. srpna 2022

Přes 133 milionů korun má stát jižní napojení nové městské čtvrti v areálu Zbrojovky a motorárny Zetor. Vyplývá to z dnes Radou města Brna schváleného investičního záměru.

Město postupuje v souladu se smlouvou o spolupráci z roku 2021, již uzavřelo s investory realizujícími revitalizaci dvou brownfieldů, tedy bývalé Zbrojovky a motorárny Zetoru, a která řeší závazky jednotlivých stran, postupy a podmínky při výstavbě nové městské čtvrti. Město se zavázalo k realizaci úprav jižního napojení areálu z ulice Zábrdovická přes ulici Šámalova. 

„Na Zábrdovické budou provedeny úpravy v úseku dlouhém cca 326 m od tramvajové zastávky Kuldova směrem do centra. Ulice bude rozšířena o jeden jízdní pruh tak, aby vznikl samostatný odbočovací pruh v křížení se Šámalovou, a pojal tak plánovanou vysokou intenzitu dopravy. Ulice Šámalova bude rozšířena z 6 metrů na 25,25 metru, vzniknou tři jízdní pruhy, obousměrné vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty, obousměrné parkovací zálivy a obousměrné chodníky. Celková délka úseku je 217 metrů,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Součástí plánovaných prací je i rekonstrukce kanalizace a vodovodů, odvodnění komunikací a výstavba nových chodníků. Vyvolanou investicí je přeložka veřejných sítí, včetně sloupů veřejného osvětlení a dvou sloupů trakčního vedení.“

Orientační cena investice je podle schváleného investičního záměru 133 395 000 korun včetně DPH. Na uhrazení nákladů budou využity také prostředky získané z investičního příspěvku obou soukromých investorů.

 

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Po dvou on-line konferencích způsobených pandemií covid-19 uspořádal dnes Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

Úprava přednádražního prostoru: Studie a prováděcí dokumentace jsou hotovy, peníze alokovány, zbývá podpis smlouvy se zhotovitelem

Administrativní a projektová příprava úpravy přednádražního prostoru jde do finále. V průběhu roku vznikla postupně architektonická studie a následně prováděcí dokumentace, v městském rozpočtu jsou alokovány finanční prostředky a Brněnské komunikace čekají na doběhnutí lhůt, aby mohlo dojít k podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Poslední rozšiřování rezidentního parkování v tomto roce. Přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada dnes schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

Při základní škole na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Rada města Brna dnes schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.