Přeskočit na obsah

Jižní napojení nové městské čtvrti K bývalé Zbrojovce a motorárně Zetoru má stát přes 133 milionů

24. srpna 2022
Přes 133 milionů korun má stát jižní napojení nové městské čtvrti v areálu Zbrojovky a motorárny Zetor. Vyplývá to z dnes Radou města Brna schváleného investičního záměru.

Město postupuje v souladu se smlouvou o spolupráci z roku 2021, již uzavřelo s investory realizujícími revitalizaci dvou brownfieldů, tedy bývalé Zbrojovky a motorárny Zetoru, a která řeší závazky jednotlivých stran, postupy a podmínky při výstavbě nové městské čtvrti. Město se zavázalo k realizaci úprav jižního napojení areálu z ulice Zábrdovická přes ulici Šámalova. 

„Na Zábrdovické budou provedeny úpravy v úseku dlouhém cca 326 m od tramvajové zastávky Kuldova směrem do centra. Ulice bude rozšířena o jeden jízdní pruh tak, aby vznikl samostatný odbočovací pruh v křížení se Šámalovou, a pojal tak plánovanou vysokou intenzitu dopravy. Ulice Šámalova bude rozšířena z 6 metrů na 25,25 metru, vzniknou tři jízdní pruhy, obousměrné vyhrazené jízdní pruhy pro cyklisty, obousměrné parkovací zálivy a obousměrné chodníky. Celková délka úseku je 217 metrů,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Součástí plánovaných prací je i rekonstrukce kanalizace a vodovodů, odvodnění komunikací a výstavba nových chodníků. Vyvolanou investicí je přeložka veřejných sítí, včetně sloupů veřejného osvětlení a dvou sloupů trakčního vedení.“

Orientační cena investice je podle schváleného investičního záměru 133 395 000 korun včetně DPH. Na uhrazení nákladů budou využity také prostředky získané z investičního příspěvku obou soukromých investorů.

 

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.