Přeskočit na obsah

Jižní část ulice Charvatské se dočká rekonstrukce

04. května 2022

Poškozený povrch silnice a nevyhovující chodníky v jižní části ulice Charvatské v Králově Poli budou brzy minulostí. Po úpravách v severním úseku ulice nyní radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci zbytku Charvatské. Lidé se mohou těšit na dva jízdní pruhy, maximalizaci počtu parkovacích míst, výměnu dlažby nebo bezbariérový přístup.

„Po úpravách jedné části Charvatské bychom nyní chtěli navázat i ve zbytku ulice, proto si necháváme zpracovat investiční záměr. V plánu je rekonstrukce živičného povrchu komunikace, který je v tomto úseku plný výmolů a je ve špatném stavu. Po úpravě zde budou dva jízdní pruhy s minimální šíří 3,5 metru, navrženo bude i maximální množství parkovacích stání. Součástí bude i rekonstrukce kanalizace pod komunikací. Na chodnících se vymění nevhodná dlažba. Na všechny zpevněné plochy bude vybudován bezbariérový přístup,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková

V souvislosti s úpravami se počítá také s případnou přeložkou sítí, sloupů veřejného osvětlení a sloupů trolejového vedení. Při návrhu technického řešení budou respektovány stávající stromy. Odhadovaná cena investice je 18 437 000 korun včetně DPH. Termín zahájení prací bude jasnější až v dalších fázích přípravy.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.