Přeskočit na obsah

Jižní část ulice Charvatské se dočká rekonstrukce

04. května 2022
Poškozený povrch silnice a nevyhovující chodníky v jižní části ulice Charvatské v Králově Poli budou brzy minulostí. Po úpravách v severním úseku ulice nyní radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci zbytku Charvatské. Lidé se mohou těšit na dva jízdní pruhy, maximalizaci počtu parkovacích míst, výměnu dlažby nebo bezbariérový přístup.

„Po úpravách jedné části Charvatské bychom nyní chtěli navázat i ve zbytku ulice, proto si necháváme zpracovat investiční záměr. V plánu je rekonstrukce živičného povrchu komunikace, který je v tomto úseku plný výmolů a je ve špatném stavu. Po úpravě zde budou dva jízdní pruhy s minimální šíří 3,5 metru, navrženo bude i maximální množství parkovacích stání. Součástí bude i rekonstrukce kanalizace pod komunikací. Na chodnících se vymění nevhodná dlažba. Na všechny zpevněné plochy bude vybudován bezbariérový přístup,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková

V souvislosti s úpravami se počítá také s případnou přeložkou sítí, sloupů veřejného osvětlení a sloupů trolejového vedení. Při návrhu technického řešení budou respektovány stávající stromy. Odhadovaná cena investice je 18 437 000 korun včetně DPH. Termín zahájení prací bude jasnější až v dalších fázích přípravy.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.