Jižní část ulice Charvatské se dočká rekonstrukce

  • 04. května 2022
Poškozený povrch silnice a nevyhovující chodníky v jižní části ulice Charvatské v Králově Poli budou brzy minulostí. Po úpravách v severním úseku ulice nyní radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na rekonstrukci zbytku Charvatské. Lidé se mohou těšit na dva jízdní pruhy, maximalizaci počtu parkovacích míst, výměnu dlažby nebo bezbariérový přístup.

„Po úpravách jedné části Charvatské bychom nyní chtěli navázat i ve zbytku ulice, proto si necháváme zpracovat investiční záměr. V plánu je rekonstrukce živičného povrchu komunikace, který je v tomto úseku plný výmolů a je ve špatném stavu. Po úpravě zde budou dva jízdní pruhy s minimální šíří 3,5 metru, navrženo bude i maximální množství parkovacích stání. Součástí bude i rekonstrukce kanalizace pod komunikací. Na chodnících se vymění nevhodná dlažba. Na všechny zpevněné plochy bude vybudován bezbariérový přístup,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková

V souvislosti s úpravami se počítá také s případnou přeložkou sítí, sloupů veřejného osvětlení a sloupů trolejového vedení. Při návrhu technického řešení budou respektovány stávající stromy. Odhadovaná cena investice je 18 437 000 korun včetně DPH. Termín zahájení prací bude jasnější až v dalších fázích přípravy.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy