Přeskočit na obsah

Jihomoravská metropole bude příští podzim patřit top světovým blogerům a influencerům. Konference Traverse 2022 míří do Brna

11. listopadu 2021

Devátý ročník největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě Traverse se bude 16.–18. září 2022 konat v Brně. Do jihomoravské metropole by měly dorazit až čtyři stovky nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů. Slavnostní vyhlášení vítězné kandidatury České republiky proběhlo na začátku listopadu na veletrhu World Travel Market v Londýně za účasti spolupořadatelů Traverse 2022 – České centrály cestovního ruchu CzechTourism, statutárního města Brna a Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

Konference Traverse je vzdělávací platformou, která každoročně přitáhne stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa. Letošní ročník se koná v termínu 26.–28. listopadu v Palma de Mallorca (www.traverse-events.com/traverse20/). Během dvou konferenčních dní proběhnou desítky seminářů a prezentací zabývajících se online marketingem a tvorbou obsahu.

„Již několik let si přejeme přivézt tuto konferenci do České republiky a jsme moc rádi, že se to společnými silami podařilo. Konferenci bude předcházet týden aktivit a workshopů a následovat ji budou poznávací cesty po regionech, při kterých budou mít influenceři a blogeři šanci poznat celou Českou republiku,” popsala Katarína Hobbs, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Velké Británie, která se na projektu podílí již od samotných příprav na kandidaturu. „Traverse je ohromnou příležitostí pro Českou republiku a zvláště pak pro Brno a celou jižní Moravu zviditelnit se na cestovatelské mapě světa. Předchozí konference vygenerovala zásah 53 milionů uživatelů a až 150 milionů impresí na sociálních sítích (Instagram, Facebook a Twitter).“

„Se zástupci Traverse jsme se poprvé potkali na veletrhu WTM London před dvěma lety. Už tehdy byl zřejmý společný zájem na obou stranách uspořádat některý z příštích ročníků konference právě v Brně. Jsem ráda, že se nám to nakonec povedlo a tato největší evropská konference pro influencery a zároveň největší světová konference pro blogery, youtubery a instagramery se v našem městě bude konat v polovině září 2022. Spolu s partnery z Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava a z CzechTourismu vidíme v pořadatelství 9. ročníku Traverse skvělou příležitost ke zviditelnění naší tak trochu ‚jiné‘ destinace, která není ještě tak úplně známá a objevená. Z reakcí účastníků vyhlášení pořadatelství bylo vidět, že se do Brna a na jižní Moravu moc těší a jsou místem konání Traverse 2022 nadšeni. Za sebe a za Brno bych chtěla říci, že my jsme tím, že přijedou právě k nám, nadšeni ještě více. Brno určitě nezklame!“ uvedla brněnská zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

„Brno bude příští podzim patřit top travel blogerům a influencerům z různých koutů světa. Jedním z cílů Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava je propagovat region a přesně tato událost bude velkou příležitostí, jak zviditelnit jižní Moravu mezi mladými cestovateli,“ dodává ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová.

Kontakt pro média:
Ivana Vejvodová, tisková mluvčí CzechTourism, vejvodova@czechtourism.cz, 607 932 662

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.