Přeskočit na obsah

Jihomoravská metropole bude příští podzim patřit top světovým blogerům a influencerům. Konference Traverse 2022 míří do Brna

11. listopadu 2021
Devátý ročník největší konference pro tvůrce digitálního obsahu v Evropě Traverse se bude 16.–18. září 2022 konat v Brně. Do jihomoravské metropole by měly dorazit až čtyři stovky nejlepších evropských i světových influencerů, blogerů, instagramerů a youtuberů. Slavnostní vyhlášení vítězné kandidatury České republiky proběhlo na začátku listopadu na veletrhu World Travel Market v Londýně za účasti spolupořadatelů Traverse 2022 – České centrály cestovního ruchu CzechTourism, statutárního města Brna a Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

Konference Traverse je vzdělávací platformou, která každoročně přitáhne stovky tvůrců digitálního obsahu z celého světa. Letošní ročník se koná v termínu 26.–28. listopadu v Palma de Mallorca (www.traverse-events.com/traverse20/). Během dvou konferenčních dní proběhnou desítky seminářů a prezentací zabývajících se online marketingem a tvorbou obsahu.

„Již několik let si přejeme přivézt tuto konferenci do České republiky a jsme moc rádi, že se to společnými silami podařilo. Konferenci bude předcházet týden aktivit a workshopů a následovat ji budou poznávací cesty po regionech, při kterých budou mít influenceři a blogeři šanci poznat celou Českou republiku,” popsala Katarína Hobbs, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Velké Británie, která se na projektu podílí již od samotných příprav na kandidaturu. „Traverse je ohromnou příležitostí pro Českou republiku a zvláště pak pro Brno a celou jižní Moravu zviditelnit se na cestovatelské mapě světa. Předchozí konference vygenerovala zásah 53 milionů uživatelů a až 150 milionů impresí na sociálních sítích (Instagram, Facebook a Twitter).“

„Se zástupci Traverse jsme se poprvé potkali na veletrhu WTM London před dvěma lety. Už tehdy byl zřejmý společný zájem na obou stranách uspořádat některý z příštích ročníků konference právě v Brně. Jsem ráda, že se nám to nakonec povedlo a tato největší evropská konference pro influencery a zároveň největší světová konference pro blogery, youtubery a instagramery se v našem městě bude konat v polovině září 2022. Spolu s partnery z Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava a z CzechTourismu vidíme v pořadatelství 9. ročníku Traverse skvělou příležitost ke zviditelnění naší tak trochu ‚jiné‘ destinace, která není ještě tak úplně známá a objevená. Z reakcí účastníků vyhlášení pořadatelství bylo vidět, že se do Brna a na jižní Moravu moc těší a jsou místem konání Traverse 2022 nadšeni. Za sebe a za Brno bych chtěla říci, že my jsme tím, že přijedou právě k nám, nadšeni ještě více. Brno určitě nezklame!“ uvedla brněnská zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

„Brno bude příští podzim patřit top travel blogerům a influencerům z různých koutů světa. Jedním z cílů Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava je propagovat region a přesně tato událost bude velkou příležitostí, jak zviditelnit jižní Moravu mezi mladými cestovateli,“ dodává ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová.

Kontakt pro média:
Ivana Vejvodová, tisková mluvčí CzechTourism, vejvodova@czechtourism.cz, 607 932 662

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.