Jídlo nás spojuje, upozorňuje přednáška i výstava

  • 10. listopadu 2017
  • 1 minuta čtení
(mak) – Až do 16. listopadu se v Knihovně Jiřího Mahena koná výstava Jídlo nás spojuje, která upozorňuje na nerovné rozdělení potravin v globálním potravinovém systému.

Proniknout hlouběji do tématu umožní zájemcům také přednáška a diskuse, která se v knihovně uskuteční 14. listopadu v 17 hodin.

Přednáška rozšiřuje název výstavy ještě o dovětek „od Ugandy po Kostariku“ a jejím hlavním tématem je klíčový přínos žen pro zajištění potravy a vytváření odolnosti proti klimatické změně. Diskutovat o tom, jak se žije a pracuje na banánových plantážích v Latinské Americe nebo jak africké ženy našly štěstí navzdory těžkému životu v nehostinných oblastech a dokázaly nakrmit své rodiny, přijedou Jan Koubek Kejzlar, ředitel organizace CARE Česká republika, a Pavla Kotíková, koordinátorka kampaně Za férové banány!.

„Město Brno se již řadu let zapojuje do prosazování udržitelného rozvoje. Jednou z konkrétních oblastí je i podpora fair trade, tedy tzv. spravedlivého obchodování. Pořádáme řadu rozmanitých akcí pro veřejnost, kde se snažíme přiblížit život v rozvojových zemích a hlavně propagovat produkty vytvořené za férových podmínek,“ uvedla Ivana Draholová, vedoucí Kanceláře Brno – Zdravé město, která společně s Ekumenickou akademií výstavu i přednášku organizuje.

  
 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít