Přeskočit na obsah

Jednodušší komunikaci s úřadem nabídne projekt Digitalizace radnice

16. října 2019
Zjednodušení komunikace s úřadem. To je cílem projektu Digitalizace radnice, který dnes schválili brněnští radní. V rámci projektu tak vzniká pracovní skupina, která se bude zabývat třemi samostatnými projekty. Ty budou řešit rekonstrukci portálu Brno iD, elektronizaci úřadu a také další etapy rozvoje eMMB.

Projekt Digitalizace radnice vychází z myšlenek zakotvených v materiálu VIZE Magistrátu města Brna. „Především se jedná o implementaci moderních informačních technologií pro zvyšování přívětivosti elektronických přístupů, a to jednak pro občany, kterým bude usnadněna komunikace při řešení životních situací s úřadem, dále pro zaměstnance magistrátu, čímž se zvýší výkonnost, rychlost, účinnost i flexibilita úřadu, a také pro samosprávné orgány města,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Komplexní projekt Digitalizace radnice se skládá ze tří samostatných projektů:

·         Web portál Brno iD
V tomto případě dojde k rozšíření stávajícího spektra komunikace mezi veřejností a úřadem s využitím nových možností ověření identity. Nový webový portál vznikne rekonstrukcí stávajícího webu Brno iD do podoby uživatelského rozcestníku. Ten nabídne kromě stávajících služeb
(nákup jízdenek, BRNOPAS apod.) i elektronickou komunikaci v úřední oblasti (například osobní doklady, řidičské průkazy, registr vozidel, ale i systém parkování v Brně a další poplatky), ale také komunikaci se samosprávnými orgány, a to v rámci projektu Občanská radnice (e-Ankety, e-Návrhy, Dáme na vás, e-Rozpočet).


·         Digitalizace úřadu
V rámci tohoto projektu bude důležitá nejen komunikace úřadu s občanem, ale také interní komunikace. Úkolem pracovní skupiny tak bude navrhnout procesy, které by se mohly řešit elektronickou cestou, a to včetně procesu informovanosti uživatelů o stavu jednotlivých kroků. Některá agenda bude moci být přenesena také úřady městských částí.

·         Digitalizace samosprávy
Cílem tohoto projektu je řízení procesu dokončení prací a zkompletování systému e-Rady města Brna a e-Zastupitelstva města Brna v rámci e-Magistrátu města Brna. Tento systém je už částečně používán.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.