Přeskočit na obsah

Jedno první a dvě třetí místa, k tomu čestné uznání. Brněnský cestovní ruch má další ocenění

23. března 2022

Již popatnácté byly oceněny nejvýznamnější počiny na poli turismu v České republice, poprvé se tak stalo v rámci veletrhů Holiday World a Region World, které proběhly v Praze od 18. do 20. března. Úspěšné bylo město, jeho příspěvková organizace TIC Brno i Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, kde je město jedním ze tří zakladatelů.

Nejúspěšnější bylo Brno Convention Bureau s 1. místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt. Tím byl loňský virtuální fam trip po jižní Moravě. „Jednalo se o historicky první poznávací cestu v České republice převedenou zcela do online prostředí. Vznikla během první vlny pandemie covidu-19, aby podpořila subjekty v Jihomoravském kraji,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Porotu oslovilo virtuální studio, projekt byl označen za efektivní, inspirativní a inovativní v možnosti propojení partnerů v době pandemie covidu-19. Brno Convention Bureau zřizuje Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, přes kterou Brno činnost této kanceláře podporuje.  

TIC Brno získal 3. místo v kategorii Nejlepší turistický produkt za Brno INdustrial. V Brně nejsou žádné doly, hutě či železárny, přesto město stálo v čele světového průmyslu téměř tři století. Díky tomu Brno vzkvétalo a stala se z něj kulturní metropole s unikátní architekturou. Právě tento fenomén připomíná projekt Brno INdustrial, který nabízí mix historických souvislostí, průmyslových památek a fungujících staveb, příběhů i současného kreativního dění. „V roce 2022 TIC připravuje tři nové pěší trasy s profesionálními průvodci a dvě vyhlídkové jízdy v pohodlném minibusu, se zaměřením na průmysl strojírenský, slévárenský, chemický a další odvětví,“ uvedla uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.
Veškeré informace jsou dostupné na webu www.brnoindustrial.cz.

„Dále jsme na veletrhu obdrželi, spolu s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava, 3. místo za nejpůsobivější expozici ve velikosti do 60 m2. Takto společně jsme na těchto veletrzích měli stánek již potřetí. I on propagoval destinační značku Brno True Story, ale i nejvýznamnější brněnské výročí – 200 let od narození Gregora Johanna Mendela,“ doplnila informace Kristýna Černá.

Do Brna míří také čestné uznání v mezinárodní soutěži videospotů propagujících Českou republiku Tourfilm 2022 za podzimní a zimní spot ke kampani #brnotruestory. „Podmínky, za nichž video vznikalo, byly zvláštní. Dokončovalo se až vloni v prosinci, kvůli narychlo zrušeným vánočním trhům se nemohly natočit všechny plánované záběry a muselo se částečně improvizovat. O to víc úspěch těší,“ řekla primátorka Markéta Vaňková a upřesnila: „Spot byl při vyhlašování označen jako formát destinačního videa, který v Česku zatím chyběl. Podle poroty neukazuje pouze tradiční atraktivity města, ale soustředí se také na představení Brna jako kulturní destinace pro mladou generaci.“ Video bude nasazeno hlavně v letošní podzimní, zimní a vánoční kampani.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.