Přeskočit na obsah

Jedno první a dvě třetí místa, k tomu čestné uznání. Brněnský cestovní ruch má další ocenění

23. března 2022
Již popatnácté byly oceněny nejvýznamnější počiny na poli turismu v České republice, poprvé se tak stalo v rámci veletrhů Holiday World a Region World, které proběhly v Praze od 18. do 20. března. Úspěšné bylo město, jeho příspěvková organizace TIC Brno i Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, kde je město jedním ze tří zakladatelů.

Nejúspěšnější bylo Brno Convention Bureau s 1. místem v kategorii Nejlepší elektronický projekt. Tím byl loňský virtuální fam trip po jižní Moravě. „Jednalo se o historicky první poznávací cestu v České republice převedenou zcela do online prostředí. Vznikla během první vlny pandemie covidu-19, aby podpořila subjekty v Jihomoravském kraji,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Porotu oslovilo virtuální studio, projekt byl označen za efektivní, inspirativní a inovativní v možnosti propojení partnerů v době pandemie covidu-19. Brno Convention Bureau zřizuje Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, přes kterou Brno činnost této kanceláře podporuje.  

TIC Brno získal 3. místo v kategorii Nejlepší turistický produkt za Brno INdustrial. V Brně nejsou žádné doly, hutě či železárny, přesto město stálo v čele světového průmyslu téměř tři století. Díky tomu Brno vzkvétalo a stala se z něj kulturní metropole s unikátní architekturou. Právě tento fenomén připomíná projekt Brno INdustrial, který nabízí mix historických souvislostí, průmyslových památek a fungujících staveb, příběhů i současného kreativního dění. „V roce 2022 TIC připravuje tři nové pěší trasy s profesionálními průvodci a dvě vyhlídkové jízdy v pohodlném minibusu, se zaměřením na průmysl strojírenský, slévárenský, chemický a další odvětví,“ uvedla uvolněná zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.
Veškeré informace jsou dostupné na webu www.brnoindustrial.cz.

„Dále jsme na veletrhu obdrželi, spolu s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava, 3. místo za nejpůsobivější expozici ve velikosti do 60 m2. Takto společně jsme na těchto veletrzích měli stánek již potřetí. I on propagoval destinační značku Brno True Story, ale i nejvýznamnější brněnské výročí – 200 let od narození Gregora Johanna Mendela,“ doplnila informace Kristýna Černá.

Do Brna míří také čestné uznání v mezinárodní soutěži videospotů propagujících Českou republiku Tourfilm 2022 za podzimní a zimní spot ke kampani #brnotruestory. „Podmínky, za nichž video vznikalo, byly zvláštní. Dokončovalo se až vloni v prosinci, kvůli narychlo zrušeným vánočním trhům se nemohly natočit všechny plánované záběry a muselo se částečně improvizovat. O to víc úspěch těší,“ řekla primátorka Markéta Vaňková a upřesnila: „Spot byl při vyhlašování označen jako formát destinačního videa, který v Česku zatím chyběl. Podle poroty neukazuje pouze tradiční atraktivity města, ale soustředí se také na představení Brna jako kulturní destinace pro mladou generaci.“ Video bude nasazeno hlavně v letošní podzimní, zimní a vánoční kampani.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.