Přeskočit na obsah

Jednání o koncesi na provozování multifunkční haly bylo ukončeno. Nepodařilo se najít dohodu, která by uspěla při závěrečné notifikaci u Evropské komise

27. dubna 2022
Po několikaměsíčním jednání s uchazečem o koncesi na provozování multifunkční haly pro 13 000 návštěvníků u brněnského výstaviště mezi městem Brnem a společností KOMETA GROUP REAL, s. r. o., bylo jednání ukončeno.

Přes velkou snahu obou stran a vzájemné korektní jednání se nepodařilo najít takovou dohodu, která by obstála ve všech parametrech při závěrečné notifikaci u Evropské komise. Stávající ekonomicko-politická situace totiž významně ovlivnila klíčové parametry a možnosti obou smluvních stran. Zásadní však byl pohled schvalovacích orgánů, jejichž komentář a doporučení při diskuzích o navržené dohodě byl odlišný od toho, co se v rámci koncesního řízení podařilo vyjednat.

„Za účastníka koncesního řízení, kterým je společnost Kometa Group Real, s. r. o., mohu jako jednatel potvrdit, že v žádném případě nechceme opustit myšlenku uzavření koncesní smlouvy k užívání haly. Věříme, že se k jednání vrátíme. Na toto téma jsem včera hovořil s paní primátorkou Markétou Vaňkovou,“ řekl Libor Zábranský.

„Město Brno nyní bude hledat jinou cestu, jak zajistit úspěšné a kvalitní provozování arény. Jak jsme již v minulosti avizovali, předně se budeme snažit vypsat koncesní řízení ještě jednou. Vzhledem k tomu, že se v rámci jednání o koncesi vyjasňuje i množství provozních a technických věcí, které se promítají do smluvních podmínek, můžeme nyní zúročit všechny získané poznatky, takže celý proces by měl být tentokrát výrazně méně časově náročný. Nejedná se tedy o zásadní komplikaci, výstavbu a následné provozování multifunkční haly to nijak výrazně neomezí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ukončení celého koncesního řízení bude ještě muset formálně potvrdit Rada města Brna.

Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 162 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.