Přeskočit na obsah

Je znám zhotovitel, který na ZŠ Přemyslovo náměstí vybuduje nástavbu s učebnami a zázemím

22. června 2022

Nové učebny a zázemí na Základní škole Přemyslovo náměstí postaví I. Vyškovská stavební společnost. Dnes o tom na své schůzi rozhodli brněnští radní. Práce by měly podle předpokladů začít ještě v letošním roce a zaberou devět měsíců. Nabídková cena je 38 523 890 korun bez DPH.

„Základní škola Přemyslovo náměstí ve Slatině získá novou nástavbu odpovídající požadavkům na bezbariérovost. V ní budou čtyři odborné učebny: jedna matematicko-fyzikální, jedna pro výuku informačních a komunikačních technologií a dvě budou sloužit pro studium cizích jazyků. Budou zde také dva kabinety, sociální zázemí či výtah,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Zhotovitele jsme vybírali ze čtyř nabídek. Původně nejvýhodnější z nich vyžadovala doložení písemného objasnění předložených informací a dokladů a jejich doplnění, ale to ve stanovené lhůtě nepřišlo. Byli jsme tak nuceni uchazeče vyřadit a zvolit druhou nejvýhodnější nabídku. Podle předpokladů by práce měly začít ještě v letních měsících. Na dokončení má pak zhotovitel devět měsíců. Práce vyjdou na 38 523 890 korun bez DPH,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.