Přeskočit na obsah

Je vybráno. Multifunkční halu postaví společnost HOCHTIEF CZ

05. října 2022

O veřejnou zakázku na výstavbu multifunkční haly v Brně se ucházely čtyři subjekty. Uspěla společnost HOCHTIEF CZ, a. s., s nabídkovou cenou 4 444 444 444,44 Kč bez DPH. 

„Brno veřejnou zakázku zadává společně se třemi městskými společnostmi – s Brněnskými komunikacemi, Teplárnami Brno a se společností ARENA BRNO – na základě smlouvy o společném zadávání z prosince loňského roku. V ní bylo sjednáno, že veškeré úkony v průběhu zadávacího řízení včetně rozhodnutí o výběru provede město Brno. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla v zadávací dokumentaci stanovena v rozmezí 3,7–4 miliardy korun bez DPH. Ve stanovené lhůtě, která končila 25. dubna, byly podány 4 nabídky, poté následovalo jejich hodnocení. Výsledkem je výběr společnosti HOCHTIEF CZ, a. s., s nabídkovou cenou 4 444 444 444,44 korun bez DPH,“ popsala proces primátorka města Brna Markéta Vaňková. Zakázka pokrývá výstavbu nejen samotné haly, ale také parkovišť a komunikací nebo inženýrských sítí.

„Smlouvu se zhotovitelem je možné uzavřít, protože počítá s různými variantami, které u takto náročného projektu mohou nastat. Staveniště bude předáno a stavební práce zahájeny až na základě výzvy města Brna, případná časová prodleva neznamená pro zadavatele žádné další finanční náklady. Od smlouvy je také možné odstoupit nebo ji vypovědět v případě, že Evropská komise neschválí veřejnou podporu či nebude zajištěno financování výstavby,“ vysvětlil radní města Brna a předseda představenstva společnosti ARENA BRNO Petr Kratochvíl.

 

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.