Jaro přichází. Zoo vynáší Moranu

  • 18. března 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Pestrý víkend můžete zahájit na filmovém festivalu Future Gate. Fanoušci jistě nevynechají fotbalový zápas brněnských týmů. Vyvětrat hlavu si také můžete na jedné z autentických procházek a v zoo oslavíte příchod jara.

Letošním tématem filmového festivalu Future Gate je mimozemský život na planetě Zemi. Záměrem festivalu není zodpovědět otázku, zda jsem tu sami, ale klást ji a hledat alternativní možnosti a řešení. Film Sputnik přiblíží příběh mladé vědkyně, která v tajném projektu pozoruje mimozemského parazita. Filmy si také budete moci vychutnat na netradičních místech. Hvězdárna a planetárium bude v sobotu hostit promítání kultovního hororu Věc. Doprovodný program nabízí workshop komiksového kreslení.

Na novou výstavu zve Muzeum města Brna. Depozitáře na Špilberku odhalily své poklady, prohlédnete si dosud nevystavená militaria a zbraně. Výstava se koná v gotickém sále a jeho okolí. 

Autentické prohlídky vás ve své jarní edici zavedou do Brna před 139 lety, kdy Joža Barvič otevřel své knihkupectví a vznikal ženský spolek Vesna. Dále do historie se podíváte na procházce středověkým městem. Vrací se také oblíbené tematické běžecké trasy, tentokrát se blíže seznámíte s areálem výstaviště.

Doba (před)covidová je název studentského výstavního projektu, který nyní můžete navštívit v Technickém muzeu. Expozice se zaměřuje na dějiny epidemií, jež se dotkly území střední Evropy. Seznámíte se také s významným epidemiologem prof. Karlem Raškou. Jeho výzkum pomohl vymýtit pravé neštovice.

Zoo Brno zve v sobotu 19. března na tradiční Vítání jara.  Po dvou letech, kdy byla zahrada v tomto období uzavřena, je pro návštěvníky připravena soutěžní vědomostní stezka, komentovaná krmení tamarínů žlutorukých, pandy červené a lemurů kata i dětské tvořivé dílny. V programu vystoupí zpěvačka Sára Nová a v provozu bude také oblíbený zoovláček. Těšit se můžete i na symbolické vyhnání zimy v podobě Morany.

Stadion na Srbské bude hostit ryze brněnské derby. V pátek proti sobě nastoupí týmy FC Zbrojovka a SK Líšeň. Napínavý zápas sousedů nejen v ligové tabulce si vychutnáte v pátek v 17 hodin. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít