Janáčkovy kulatiny oslavíme janáčkovsky energickou party - Tiskový servis

Janáčkovy kulatiny oslavíme janáčkovsky energickou party

Hlavní ingrediencí pomyslného dortu se 170 svíčkami k uctění jubilea Leoše Janáčka bude na party před Janáčkovým divadlem hudba.

Piazzetta před Janáčkovým divadlem, foto: R. Loukotová

Piazzetta před Janáčkovým divadlem, foto: R. Loukotová

Návštěvníci, kteří ve středu 3. července na piazzettu zavítají, se však dočkají i dalších příjemných zážitků, včetně skutečného dortu upečeného podle receptu z kuchařky Janáčkovy hospodyně Máři. Připraven je mimo jiné happening s vlastnoručně vyrobenými přáními od návštěvníků, která dohromady stvoří podobiznu oslavence. Svůj příspěvek můžete přinést během celého dne. Ujít si nenechte přehlídku kostýmů z Janáčkových oper. Za Janáčkovým pokladem vyrazí do parku pod divadlem celá rodina. Hudební siestu si vychutnáte na terase spolu s osvěžením a v upomínku tohoto slavného dne navštivte Janáčkův fotokoutek.

Jeden z živých koncertů se dotkne tajů opery Její pastorkyňa, která na závěr oslavy zazní celá při projekci inscenace z londýnské Královské opery. Šťastlivci si z časostroje na náměstí Svobody odnesou i tematickou kuličku. Po celý den budete moci také nahlédnout zdarma do Památníku Leoše Janáčka.  Podrobnější informace lze získat na adrese ndbrno.cz/program/janacek-170.

Další články z rubriky