Přeskočit na obsah

Janáček Brno 2018: vstupenky jsou v prodeji s ročním předstihem

15. listopadu 2017 2 minuty čtení
(mak) – Festival Janáček Brno 2018 přivítá své hosty až za rok, Národní divadlo Brno však už má program tohoto bienále hotový a začalo prodávat vstupenky. Prestižní hudební přehlídka bude 17. listopadu 2018 zahájena v nově otevřeném zrekonstruovaném Janáčkově divadle.

Od začátku týdne fungují webové stránky www.janacek-brno.cz, na nichž je možné zakoupit vstupenky na mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno, jehož 6. ročník se uskuteční od 17. listopadu do 5. prosince 2018.

V „osmičkovém roce“ chce festival reflektovat prostřednictvím osobnosti a díla Leoše Janáčka především sté výročí vzniku Československé republiky, ale také další výročí připadající na letopočet s číslem osm na konci. „Šestý ročník festivalu bude v maximální možné míře patřit tvorbě Mistra Janáčka. Představíme jeho kompletní jevištní tvorbu od raných děl, která vznikala v posledních dekádách habsburské monarchie a byla naplněna snahami o uznání českého národa, až po Janáčkova vrcholná díla již z doby naší samostatné republiky,“ zdůraznila dramaturgyně opery Národního divadla Brno Patricie Částková.

Oproti předešlým premiérám je zde však jedna velká novinka – diváci budou moci představení sledovat i z domu. „Připojili jsme se k projektu OperaVision, který umožňuje streamování, a ve spolupráci s Českou televizí tak můžeme Příhody lišky Bystroušky přenášet na internetu do celého světa,“ pochlubil se ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

Velký zážitek slibují také ostatní představení včetně komorní či orchestrální tvorby, kterých bude celkem 28 a jsou spojena se jmény světových tvůrců a s hudebními tělesy, jako jsou Ivo van Hove, Robert Carsen, Kornél Mundruczó, Alvis Hermanis, David Pountney, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil, Thomas Adés, Simona Houda-Šaturová, Haasovo kvarteto, Velšská národní opera, Vlámská opera a další.

Na opery a koncerty návštěvníci zavítají nejen do Janáčkova divadla, ale také například do Löw-Beerovy vily, vily Tugendhat či pavilonu P na výstavišti, Janáčkův umělecký i osobní život připomenou i výstavy.   

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.