Janáček Brno 2018: vstupenky jsou v prodeji s ročním předstihem

  • 15. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(mak) – Festival Janáček Brno 2018 přivítá své hosty až za rok, Národní divadlo Brno však už má program tohoto bienále hotový a začalo prodávat vstupenky. Prestižní hudební přehlídka bude 17. listopadu 2018 zahájena v nově otevřeném zrekonstruovaném Janáčkově divadle.

Od začátku týdne fungují webové stránky www.janacek-brno.cz, na nichž je možné zakoupit vstupenky na mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno, jehož 6. ročník se uskuteční od 17. listopadu do 5. prosince 2018.

V „osmičkovém roce“ chce festival reflektovat prostřednictvím osobnosti a díla Leoše Janáčka především sté výročí vzniku Československé republiky, ale také další výročí připadající na letopočet s číslem osm na konci. „Šestý ročník festivalu bude v maximální možné míře patřit tvorbě Mistra Janáčka. Představíme jeho kompletní jevištní tvorbu od raných děl, která vznikala v posledních dekádách habsburské monarchie a byla naplněna snahami o uznání českého národa, až po Janáčkova vrcholná díla již z doby naší samostatné republiky,“ zdůraznila dramaturgyně opery Národního divadla Brno Patricie Částková.

Oproti předešlým premiérám je zde však jedna velká novinka – diváci budou moci představení sledovat i z domu. „Připojili jsme se k projektu OperaVision, který umožňuje streamování, a ve spolupráci s Českou televizí tak můžeme Příhody lišky Bystroušky přenášet na internetu do celého světa,“ pochlubil se ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser.

Velký zážitek slibují také ostatní představení včetně komorní či orchestrální tvorby, kterých bude celkem 28 a jsou spojena se jmény světových tvůrců a s hudebními tělesy, jako jsou Ivo van Hove, Robert Carsen, Kornél Mundruczó, Alvis Hermanis, David Pountney, Tomáš Hanus, Tomáš Netopil, Thomas Adés, Simona Houda-Šaturová, Haasovo kvarteto, Velšská národní opera, Vlámská opera a další.

Na opery a koncerty návštěvníci zavítají nejen do Janáčkova divadla, ale také například do Löw-Beerovy vily, vily Tugendhat či pavilonu P na výstavišti, Janáčkův umělecký i osobní život připomenou i výstavy.   

Nenechte si ujít