Jaké je Brno z cyklistického sedla? Na zkušenosti lidí se ptá město v anketě - Tiskový servis

Jaké je Brno z cyklistického sedla? Na zkušenosti lidí se ptá město v anketě

  • 04. března 2024
  • 1 minuta čtení
  • Radka Loukotová

Nová městská anketa je tu a zdvihá pro Brno palčivé téma – cykloinfrastrukturu. Jaká místa lidé vnímají jako nejméně bezpečná a kde se jim naopak jezdí dobře? Používají kolo či podobný prostředek k jízdě do práce nebo spíš k rekreaci? A mění svoje návyky podle počasí nebo roční doby? Všechny tyto informace pomohou Brnu při tvorbě nové městské cyklostrategie. Anketa je do 5. května přístupná na webu https://ankety.damenavas.cz/.

Městské ankety
Městské ankety

Cykloanketa je otevřená všem zájemcům a zájemkyním (není třeba mít trvalé bydliště v Brně nebo účet na Brno iD, stačí se prokliknout na web https://ankety.damenavas.cz/). Zároveň se v ní mohou vyjádřit i ti, kdo na kole (či obdobných prostředcích, jako jsou koloběžky, monowheely apod.) nejezdí. Nová cyklostrategie totiž může svými opatřeními přispět i ke snížení jejich obav či bariér.

Do ankety se lidé mohou zapojit od 4. března do 5. května 2024. Vyplnění zabere nejméně 15 minut, v závislosti na pečlivosti a šíři odpovědí. Součástí jsou i pocitové mapy, kde se dají přesně zaznačit místa, která dotazovaný/dotazovaná považuje z hlediska cyklodopravy za problematická, nebo naopak za bezpečná. Z tohoto důvodu je lepší anketu vyplňovat na počítači, kde bude práce s mapami pohodlnější a přehlednější.

První výsledky budou prezentovány v létě.

Další články z rubriky