Přeskočit na obsah

Jak vést děti k pohybu? Město schválilo konání náborů i projekt sportovci do škol

18. srpna 2021

Víkend 4.–5. září bude v Brně patřit sportu. Radní dnes schválili konání dalšího ročníku Dne náborů na Kraví hoře. Uskuteční se i Den sportu ve sportovním areálu na Vodově. Obě akce mají za cíl seznámit Brňany s možnostmi sportovního vyžití ve městě a umožnit návštěvníkům vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity. Rada města Brna také podpořila nový ročník projektu Sportovci do škol. Ten umožní pořádání sportovních kroužků v brněnských základních školách, které jsou pro děti zdarma.

„Při Dni náborů na Kraví hoře se budou v sobotu 4. září prezentovat jednotlivé sportovní kluby. Děti a mládež si řadu aktivit také přímo vyzkoušejí. V loňském roce si akci nenechalo ujít téměř 6 tisíc lidí a věřím, že i letos se tu setkáme s množstvím návštěvníků. Chceme touto formou přilákat co nejvíce dětí a mládeže ke sportování a zároveň podpořit rozšiřování členské základny sportovních klubů. Letos má pořádající městská společnost STAREZ–SPORT potvrzenou účast 114 klubů, které se zaměřují na více než 50 sportovních odvětví. V neděli 5. září se pak uskuteční Den sportu ve sportovním areálu na Vodově v Králově Poli. Na návštěvníky zde budou čekat vedle rozmanitých sportů a her také soutěže o ceny a mnoho dalšího,“ zmínil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Na Vodově se představí zejména kluby a sporty, které zde přímo působí. Jedná se o Judo SKKP Brno, SKKP Handball Brno, Basket Brno a Volejbalový klub KP Brno. Program a další informace naleznou lidé na webu www.dennaboru.cz.

Na milion a čtvrt korun vyjde projekt Sportovci do škol, který dnes brněnští radní také schválili. Jeho cílem je pořádání bezplatných sportovních kroužků pro žáky základních škol v Brně. „Děti si mohou vyzkoušet zdarma v rámci školní družiny různé sporty. Zkušení lektoři je seznámí s klasickými i méně známými pohybovými aktivitami. Projekt, který byl zahájen už ve školním roce 2015/2016, umožňuje dětem ze sociálně slabších rodin ve škole bezplatně sportovat. Vést děti k pohybu vnímáme jako důležitý úkol,“ zdůraznil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V loňském roce a na začátku letošního do realizace projektu zasáhla protiepidemická opatření. Od letošního července začala příprava na zahájení projektu ve školním roce 2021/2022.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.