Přeskočit na obsah

Jak vést děti k pohybu? Město schválilo konání náborů i projekt sportovci do škol

18. srpna 2021
Víkend 4.–5. září bude v Brně patřit sportu. Radní dnes schválili konání dalšího ročníku Dne náborů na Kraví hoře. Uskuteční se i Den sportu ve sportovním areálu na Vodově. Obě akce mají za cíl seznámit Brňany s možnostmi sportovního vyžití ve městě a umožnit návštěvníkům vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity. Rada města Brna také podpořila nový ročník projektu Sportovci do škol. Ten umožní pořádání sportovních kroužků v brněnských základních školách, které jsou pro děti zdarma.

„Při Dni náborů na Kraví hoře se budou v sobotu 4. září prezentovat jednotlivé sportovní kluby. Děti a mládež si řadu aktivit také přímo vyzkoušejí. V loňském roce si akci nenechalo ujít téměř 6 tisíc lidí a věřím, že i letos se tu setkáme s množstvím návštěvníků. Chceme touto formou přilákat co nejvíce dětí a mládeže ke sportování a zároveň podpořit rozšiřování členské základny sportovních klubů. Letos má pořádající městská společnost STAREZ–SPORT potvrzenou účast 114 klubů, které se zaměřují na více než 50 sportovních odvětví. V neděli 5. září se pak uskuteční Den sportu ve sportovním areálu na Vodově v Králově Poli. Na návštěvníky zde budou čekat vedle rozmanitých sportů a her také soutěže o ceny a mnoho dalšího,“ zmínil
1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Na Vodově se představí zejména kluby a sporty, které zde přímo působí. Jedná se o Judo SKKP Brno, SKKP Handball Brno, Basket Brno a Volejbalový klub KP Brno. Program a další informace naleznou lidé na webu www.dennaboru.cz.

Na milion a čtvrt korun vyjde projekt Sportovci do škol, který dnes brněnští radní také schválili. Jeho cílem je pořádání bezplatných sportovních kroužků pro žáky základních škol v Brně. „Děti si mohou vyzkoušet zdarma v rámci školní družiny různé sporty. Zkušení lektoři je seznámí s klasickými i méně známými pohybovými aktivitami. Projekt, který byl zahájen už ve školním roce 2015/2016, umožňuje dětem ze sociálně slabších rodin ve škole bezplatně sportovat. Vést děti k pohybu vnímáme jako důležitý úkol,“ zdůraznil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

V loňském roce a na začátku letošního do realizace projektu zasáhla protiepidemická opatření. Od letošního července začala příprava na zahájení projektu ve školním roce 2021/2022.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.