Jak strávíte víkend? Zkuste s dětmi filmový kvíz nebo vyrazte na hokej

  • 26. ledna 2024
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Pestré dění, které oživí Brno, nadchne o víkendu děti i dospělé. Zamiřte na pravidelný blešák v Alfa pasáži, navštivte dětský filmový kvíz Kina Art či podpořte hokejisty Komety při jejich domácích zápasech. Jaký program si vyberete vy?

Tradiční bleší trh Flea market opět míří do Alfa pasáže v centru města. Akce, jež se zaměřuje na sběratelství, řemesla, umění či použité zboží, se koná v sobotu od 9 do 16 hodin. Zváni jste také na zabíjačku, která se uskuteční ve stejný den v areálu RC Dragon Brno na Cacovické 9. Ochutnáte tam domácí speciality včetně jitrnic, tlačenky nebo uzeného masa. Organizátoři zároveň ujišťují, že samotné zabíjení se na místě odehrávat nebude. Podrobnosti čtěte zde.

Dětem se naskýtá skvělý tip na nedělní odpoledne. V 16.15 startuje v Café Art dětský filmový kvíz určený nejen ratolestem, ale i jejich rodičům. Utvořte tým o maximálně pěti lidech, z toho jen dva mohou být starší 15 let. Kvíz se rozdělí na dvě části podle náročnosti a celkově má trvat asi 90 minut. Vstupenky získáte na stránkách Kina Art.

V neděli také zazní další ze série benefičních koncertů na podporu opravy kostela svatého Jakuba. Nadcházející vystoupení varhaníků Petra Otáhala s Antonínem Cábem bude hostit kostel svatého Augustina na náměstí Míru od 19.00 hodin. Více o obou umělcích se dozvíte zde, vstupné je dobrovolné.


Interiér Jurkovičovy vily, kam můžete zavítat o víkendu při komentovaných prohlídkách. Foto: Moravská galerie v Brně

Jestli rádi poznáváte historii a architekturu, přihlaste se na některý z víkendových termínů komentovaných prohlídek Jurkovičovy vily na úpatí Wilsonova lesa. Jde o jednu z nejvýznamnějších památek secesní architektury v Brně, o níž se přímo na místě dozvíte spoustu zajímavostí. Základní vstup stojí 115 korun a obstarat si jej můžete online.

Sportovní program se bude točit okolo hokejistů Komety Brno, kteří se pokouší dostat do horní čtveřice extraligové tabulky. Zatímco v pátek od 18.00 hodin přicestují do Winning Group Areny hráči Hradce Králové, v neděli následuje od 17. hodiny bitva s Karlovými Vary. Vstupenky jsou stále dostupné v internetovém prodeji.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít