Přeskočit na obsah

Interaktivní Brno v číslech přiblíží venkovní výstava

01. června 2022 2 minuty čtení
(zob) – V červnu probíhají v Brně datové žně. Co to znamená? Vychází pravidelný soubor statistik a informací o tom, co se ve městě dělo v loňském roce: Brno v číslech. Zajímavé infografiky nenajedete jenom na webu, po celý červen je přiblíží i výstava ve městě.

Brno v číslech, v minulých letech Zpráva o stavu města, představuje shrnutí toho, co se ve městě za uplynulý rok stalo. A to v datech. Pohled do čísel a statistik pomáhá ukázat město v kontextu, vývoj během let a nastiňuje směřování Brna do budoucnosti. 

S výsledky se od 1. do 30. června seznámíte na venkovní výstavě, na které budou prezentovány ty nejzajímavější informace o roce 2021. Tentokrát ji nenajdete na jednom místě, ale deset infopanelů je rozeseto po celém centru Brna. Každé z míst je nějakým způsobem spjato s jejich tématem. Při procházce městem tak třeba zjistíte, kolik srážek v Brně vloni spadlo, nebo se můžete vypravit na objevitelskou cestu a projít postupně celou výstavu. 

Co ze zprávy vyčteme? Základním ukazatelem je vždy počet obyvatel. Trvalý pobyt má v Brně téměř 380 tisíc lidí. Kolik osob tu však doopravdy pobývá, je druhá část otázky. Denně přítomných lidí je na území města kolem půl milionu. Tvoří je pracovníci přijíždějící každý den do zaměstnání, dále lidé žijící v Brně s trvalým bydlištěm jinde, cizinci a nezanedbatelné množství (kolem 65 tisíc) stále drží vysokoškoláci. Jejich počet sice stagnuje, kvůli demograficky slabším ročníkům to však na statusu studentského města nic nemění. Loni se v Brně narodilo 4 432 dětí, toto vysoké číslo potvrzuje fakt, že se v jihomoravské metropoli dobře žije i mladým rodinám.

Kromě avizované výstavy se více zajímavostí dozvíte na webu. Najdete tam kromě aktuálního Brna v číslech i zprávy z minulých let – lze si tak udělat obrázek o tom, jak se město mění a vyvíjí. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.