Přeskočit na obsah

Inspirace z Dánska pomůže v rozvoji inovací. Brno získá výstupy z projektu

14. října 2020

Další z projektů, z něhož město Brno získá výstupy, se bude zabývat vytvořením uceleného nástroje, který organizacím pomůže identifikovat a zlepšit měkké faktory a tím umožní rozvoj inovací. Inspirací je podobný projekt z Dánska.

Statutární město Brno bylo osloveno s nabídkou možnosti získat výstupy projektu TAČR TL05000578. Navrhuje jej Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a projektoví partneři – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, Gov Lab, s.r.o., a Behavio Labs, s.r.o.

„Cílem projektu je skrze rozvoj institucionální kultury podpořit statutární města v České republice v rozvoji vlastního inovačního potenciálu. Projekt je inspirovaný dánským inovačním barometrem, který předkladatelé projektu chtějí převést do kontextu prostředí české samosprávy,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Ve spolupráci s městy bude vytvořen ucelený nástroj, který organizacím pomůže identifikovat a zlepšit měkké faktory, jež umožňují rozvoj inovací. Pomocí participativního designu bude se zaměstnanci těchto organizací vytvořen praktický manuál, sebehodnoticí dotazník a audiovizuální diseminační výstup. Projekt se zaměří na tři úrovně: jednotlivec, pracovní tým a organizace jako celek.

Pracovníci Magistrátu města Brna se budou moci v roli respondentů zapojit do kvalitativního i kvantitativního výzkumu a navrhovaných workshopů. Výsledky projektu budou k dispozici všem zapojeným subjektům.

Město nebude mít se zapojením žádné finanční náklady. O projekt se u Technologické agentury České republiky bude žádat během tohoto týdne, o jeho realizaci se rozhodne na začátku roku 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.