Přeskočit na obsah

Inspirace z Dánska pomůže v rozvoji inovací. Brno získá výstupy z projektu

14. října 2020
Další z projektů, z něhož město Brno získá výstupy, se bude zabývat vytvořením uceleného nástroje, který organizacím pomůže identifikovat a zlepšit měkké faktory a tím umožní rozvoj inovací. Inspirací je podobný projekt z Dánska.

Statutární město Brno bylo osloveno s nabídkou možnosti získat výstupy projektu TAČR TL05000578. Navrhuje jej Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy a projektoví partneři – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, Gov Lab, s.r.o., a Behavio Labs, s.r.o.

„Cílem projektu je skrze rozvoj institucionální kultury podpořit statutární města v České republice v rozvoji vlastního inovačního potenciálu. Projekt je inspirovaný dánským inovačním barometrem, který předkladatelé projektu chtějí převést do kontextu prostředí české samosprávy,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Ve spolupráci s městy bude vytvořen ucelený nástroj, který organizacím pomůže identifikovat a zlepšit měkké faktory, jež umožňují rozvoj inovací. Pomocí participativního designu bude se zaměstnanci těchto organizací vytvořen praktický manuál, sebehodnoticí dotazník a audiovizuální diseminační výstup. Projekt se zaměří na tři úrovně: jednotlivec, pracovní tým a organizace jako celek.

Pracovníci Magistrátu města Brna se budou moci v roli respondentů zapojit do kvalitativního i kvantitativního výzkumu a navrhovaných workshopů. Výsledky projektu budou k dispozici všem zapojeným subjektům.

Město nebude mít se zapojením žádné finanční náklady. O projekt se u Technologické agentury České republiky bude žádat během tohoto týdne, o jeho realizaci se rozhodne na začátku roku 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.