Přeskočit na obsah

Informační kampaň má posílit povědomí o možnosti zbavit se exekucí v rámci Milostivého léta

12. ledna 2022

Projekt Milostivé léto, který lidem umožňuje zbavit se exekucí, vrcholí. Město Brno proto připravilo informační kampaň. Dlužníci mají čas ještě do 28. ledna.

„Krátce před vánočními svátky jsem ubezpečil veřejnost a média, že na leden připravíme informační kampaň, jejímž cílem bude zvýšení povědomí o akci Milostivé léto. Vše již běží, a my tak máme možnost všechny, jež tíží závazky vůči veřejnému sektoru a s nimi související exekuce, znovu upozornit, že do 28. ledna 2022 mohou zaplatit pouze dlužnou jistinu a jednorázový poplatek exekutorovi,“ řekl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Lednová kampaň si klade za cíl, s ohledem na zvolenou strategii, oslovit širokou veřejnost. „Běží spoty
v brněnském a jihomoravském vysílání stanic Hitrádio City, Rádio Blaník, Rádio Krokodýl, Rádio Beat a Evropa 2. V městských částech Brno-jih, Brno-Líšeň, Brno-sever, Brno-Slatina, Brno-střed, Brno-Vinohrady a Brno-Židenice je umístěno celkem 19 velkoplošných reklam v citylight vitrínách a do vnitřních reklamních ploch tramvají a trolejbusů Dopravního podniku města Brna bylo dodáno 100 kusů letáků formátu A4, další letáčky jsou k dispozici v naší poradně Socio Info Point na Kolišti a v Informačním středisku Magistrátu města Brna na Malinovského náměstí,“
vyjmenoval Tomáš Koláčný a dodal: „Navíc byl také na webu města umístěn reklamní banner, který odkazuje na web www.milostiveleto.cz provozovaný neziskovou organizací Člověk v tísni, která byla jako celostátní koordinátor pomoci o naší aktivitě informována.“

„Ještě v minulém roce zaslal bytový odbor informativní dopisy všem dlužníkům ve své gesci a jsem rád, že porada vedení města schválila, že i ostatní odbory MMB budou nyní u pohledávek v samostatné působnosti postupovat obdobně,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva.

V případě Magistrátu města Brna je evidováno celkem 8 849 exekucí, tedy případů, kdy může dlužník využít možností, jak svoje závazky díky Milostivému létu vyřešit. Pohledávky související se samostatnou působností byly městu přiznány soudem, typicky jde například o dluhy ze smluvních vztahů. V přenesené působnosti se jedná zejména o pohledávky sankční povahy, tedy o pokuty uložené za porušení zákonem stanovené povinnosti, u kterých neběží další úroky. Všechny dlužníky magistrát postupně obesílá dopisem, výjimkou jsou ti, kteří mají takzvanou úřední adresu na Husově 5 – jejich obesílání by bylo zcela bez efektu. Proto město na frekventovaných místech v tomto objektu umístilo informační plakáty ve formátu A3.

Mezi další již realizované kroky města patří:
•    informování prostřednictvím webových stránek města Brna;
•    informování prostřednictvím poradny Socio Info Point a jejího newsletteru adresovaného poskytovatelům sociálních služeb, odborné veřejnosti a klientům sociálních služeb;
•    zaslání informačního dopisu starostům všech 29 městských částí.


Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.