Přeskočit na obsah

INDUSTRA OPEN STAGE oživí letní dění i v letošním roce

01. června 2022
Stejně jako v loňském roce připravuje Industra na letní měsíce stage pod širým nebem. Na její provoz město přispěje částkou 200 tisíc Kč.

„Kulturním centrem, které bude alternativou dění ve středu města, by měla být letní scéna Industry v areálu Nové Zbrojovky. Ta i v letošním roce nabídne zajímavý program nejen pro Brňany, ale také pro návštěvníky z celého kraje. A to díky své dostupnosti v blízkosti cyklostezky, zastávek městské hromadné dopravy a také vlakového nádraží,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

„Co se týče programu, ten by měl být pestrý. Pořadatelé uvádějí, že uspořádají 6 divadelních a 12 hudebních večerů. Ve venkovním prostoru bude realizována umělecká instalace, uskuteční se i 5 happeningů či workshopů. Akce nebudou mířit jen na dospělé publikum, na své by si měly přijít i děti,“ upřesnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný

„Program INDUSTRA OPEN STAGE bude úzce koordinován s programem letního Kina Art, programem kulturního provozu INDUSTRA SPACE a kreativního provozu INDUSTRA LABS. Věřím, že se industriální prostor Nové Zbrojovky stane vyhledávaným místem, kam si lidé zajdou na koncert, divadelní představení nebo jen posedět s přáteli. Navrženou dotaci ve výši 200 tisíc korun budeme schvalovat na příštím zasedání Zastupitelstva města Brna,“ dodal Marek Fišer, radní pro oblast kultury.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.