Přeskočit na obsah

INDUSTRA OPEN STAGE oživí letní dění i v letošním roce

01. června 2022

Stejně jako v loňském roce připravuje Industra na letní měsíce stage pod širým nebem. Na její provoz město přispěje částkou 200 tisíc Kč.

„Kulturním centrem, které bude alternativou dění ve středu města, by měla být letní scéna Industry v areálu Nové Zbrojovky. Ta i v letošním roce nabídne zajímavý program nejen pro Brňany, ale také pro návštěvníky z celého kraje. A to díky své dostupnosti v blízkosti cyklostezky, zastávek městské hromadné dopravy a také vlakového nádraží,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

„Co se týče programu, ten by měl být pestrý. Pořadatelé uvádějí, že uspořádají 6 divadelních a 12 hudebních večerů. Ve venkovním prostoru bude realizována umělecká instalace, uskuteční se i 5 happeningů či workshopů. Akce nebudou mířit jen na dospělé publikum, na své by si měly přijít i děti,“ upřesnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný

„Program INDUSTRA OPEN STAGE bude úzce koordinován s programem letního Kina Art, programem kulturního provozu INDUSTRA SPACE a kreativního provozu INDUSTRA LABS. Věřím, že se industriální prostor Nové Zbrojovky stane vyhledávaným místem, kam si lidé zajdou na koncert, divadelní představení nebo jen posedět s přáteli. Navrženou dotaci ve výši 200 tisíc korun budeme schvalovat na příštím zasedání Zastupitelstva města Brna,“ dodal Marek Fišer, radní pro oblast kultury.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.