Přeskočit na obsah

I letos město Brno podpoří vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů

19. května 2021

Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 182 tisíc korun šesti brněnským základním školám, které se přihlásily do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů. Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Projekt pořádá společnost Post Bellum – Paměť národa, která si dala za cíl mapovat příběhy pamětníků jak v městě Brně, tak v celém Jihomoravském kraji. „Letos se do projektu zapojily základní školy Horácké náměstí 13, Jana Broskvy 3, Jasanová 2, Kuldova 38, Vedlejší 10 a Zemědělská 29,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Přibližně 40 žáků osmých a devátých tříd, kteří utvoří 8 týmů, se za doprovodu svých učitelů a koordinátorů z Post Bellum stane rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy a bude mít za úkol vyzpovídat pamětníka ze svého okolí, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Někteří mohou podle příběhu nakreslit komiks nebo připravit prezentaci pro své spolužáky,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Výsledky prací budou odvysílány v Českém rozhlase Brno nebo představeny v červnu letošního roku na závěrečném prezentačním dni. 


Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.