Přeskočit na obsah

I letos budou mít žáci mateřských, základních a středních škol možnost navštívit koupaliště Riviéra a Zábrdovice zdarma

30. března 2022
Brněnští radní na dnešním jednání souhlasili s bezplatným poskytnutím areálů koupaliště Riviéra a Zábrdovice v červnu od 9 do 12 hodin pro žáky mateřských, základních a středních škol.

„Chceme tak po dlouhých covidových omezeních a karanténách vrátit děti a mládež ke zdravému pohybu. Proto jsme se rozhodli zopakovat školám nabídku navštěvovat v červnu tyto areály během dopoledních hodin zdarma,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Areály nabízí nejen bazén, ale i široké sportovní zázemí. Školy tak mohou tuto nabídku využít například k uspořádání sportovního dne. „Na koupališti Zábrdovice je kromě bazénů a tobogánu také hřiště na beach volejbal, badminton, mini fotbal, pétanque, dále pak pingpongový stůl nebo ruské kuželky. V areálu Riviéra si žáci kromě vodních radovánek mohou zahrát beach volejbal, beach badminton či beach tenis,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Stejná akce proběhla již v letech 2019 a 2021. „V roce 2019 navštívilo Riviéru 1796 žáků z 27 škol a na koupaliště v Zábrdovicích se vydalo 170 žáků ze 4 spádových škol. V roce 2021 na Riviéře stoupla návštěvnost až na 4524 žáků a do Zábrdovic zavítalo 190 žáků,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.