Přeskočit na obsah

I letos budou mít žáci mateřských, základních a středních škol možnost navštívit koupaliště Riviéra a Zábrdovice zdarma

30. března 2022

Brněnští radní na dnešním jednání souhlasili s bezplatným poskytnutím areálů koupaliště Riviéra a Zábrdovice v červnu od 9 do 12 hodin pro žáky mateřských, základních a středních škol.

„Chceme tak po dlouhých covidových omezeních a karanténách vrátit děti a mládež ke zdravému pohybu. Proto jsme se rozhodli zopakovat školám nabídku navštěvovat v červnu tyto areály během dopoledních hodin zdarma,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Areály nabízí nejen bazén, ale i široké sportovní zázemí. Školy tak mohou tuto nabídku využít například k uspořádání sportovního dne. „Na koupališti Zábrdovice je kromě bazénů a tobogánu také hřiště na beach volejbal, badminton, mini fotbal, pétanque, dále pak pingpongový stůl nebo ruské kuželky. V areálu Riviéra si žáci kromě vodních radovánek mohou zahrát beach volejbal, beach badminton či beach tenis,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Stejná akce proběhla již v letech 2019 a 2021. „V roce 2019 navštívilo Riviéru 1796 žáků z 27 škol a na koupaliště v Zábrdovicích se vydalo 170 žáků ze 4 spádových škol. V roce 2021 na Riviéře stoupla návštěvnost až na 4524 žáků a do Zábrdovic zavítalo 190 žáků,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.