Přeskočit na obsah

Hyperloop do Prahy? Zatím ne, ale připravujeme tady brněnský obchvat, dozví se řidiči na Karlově ulici

28. června 2017 2 minuty čtení
(taz) Nová informační kampaň města Brna o tom, kde probíhají investice do velkých dopravních staveb, je ode dneška vidět i přímo v ulicích města. Na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova se dnes objevily první plakáty, které vysvětlují, proč se zde staví a proč je to důležité.

Kampaň pracuje s nadsázkou a humorem. Na webové stránce www.kopemezabrno.cz popisuje důležitá dopravní opatření a jejich souvislosti. Řidiči zde najdou i aktuální informace o tom, co se děje na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova.

Jelikož jde o investici města Brna do přípravy na stavbu velkého městského okruhu v této oblasti, vyvěsili dnes první informační plachty na tomto místě společně náměstek brněnského primátora pro oblast investic Richard Mrázek a ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. 

Omezení dopravy v křižovatce ulic Karlova a Provazníkova potrvají do konce prázdnin. V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova.

"Práce, které nyní na tomto místě proběhnou, navíc zajistí, že lokalita bude průjezdná i v době výstavby velkého městského okruhu," vysvětlil důvod stavby náměstek primátora Richard Mrázek.

„Díky přípravným pracím se následně zkrátí celá následující stavba této etapy velkého městského okruhu. Rádi bychom se stavbou v této lokalitě začali na přelomu let 2018 a 2019. Vzhledem k legislativě související s přípravou a povolováním staveb je to ambiciozní plán, ale je reálný,“ doplnil ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.