Hyperloop do Prahy? Zatím ne, ale připravujeme tady brněnský obchvat, dozví se řidiči na Karlově ulici

  • 28. června 2017
  • 2 minuty čtení
(taz) Nová informační kampaň města Brna o tom, kde probíhají investice do velkých dopravních staveb, je ode dneška vidět i přímo v ulicích města. Na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova se dnes objevily první plakáty, které vysvětlují, proč se zde staví a proč je to důležité.

Kampaň pracuje s nadsázkou a humorem. Na webové stránce www.kopemezabrno.cz popisuje důležitá dopravní opatření a jejich souvislosti. Řidiči zde najdou i aktuální informace o tom, co se děje na křižovatce ulic Karlova a Provazníkova.

Jelikož jde o investici města Brna do přípravy na stavbu velkého městského okruhu v této oblasti, vyvěsili dnes první informační plachty na tomto místě společně náměstek brněnského primátora pro oblast investic Richard Mrázek a ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. 

Omezení dopravy v křižovatce ulic Karlova a Provazníkova potrvají do konce prázdnin. V této oblasti je třeba provést kompletní modernizaci sítí a také demoliční práce, které jsou nutné z důvodů navazující výstavby velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova.

"Práce, které nyní na tomto místě proběhnou, navíc zajistí, že lokalita bude průjezdná i v době výstavby velkého městského okruhu," vysvětlil důvod stavby náměstek primátora Richard Mrázek.

„Díky přípravným pracím se následně zkrátí celá následující stavba této etapy velkého městského okruhu. Rádi bychom se stavbou v této lokalitě začali na přelomu let 2018 a 2019. Vzhledem k legislativě související s přípravou a povolováním staveb je to ambiciozní plán, ale je reálný,“ doplnil ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít