Přeskočit na obsah

Hvězdárna zve na Zulu hlídku a netradiční záběry Moravy

05. února 2018 1 minuta čtení
(ik) – Prázdniny jsou tady! My nejen nezavíráme, ale připravili jsme speciální program. Takto zve malé i velké návštěvníky tento týden Hvězdárna a planetárium na Kraví hoře na své akce.

Každodenně až do neděle je na pořadu v 10, 14 a 15.30 hodin Zula hlídka: Počasí pod psa. Představení vhodné pro dívky a kluky od 4 let trvá 55 minut. Bavit se však při něm budou i dospělí.

Z dalekých končin vesmíru, ze zářivě oranžové planety jménem Zula, přichází hlídka. Tedy odvážní komiksáci. V rámci své expedice sbírají vzorky počasí.

A také pořad Morava 360, který nabízí pohledy na jihomoravskou krajinu z netradiční perspektivy a v ojedinělém zpracování. Tvoří jej letecké záběry s vysokým rozlišením a extrémně širokým zorným úhlem. Obraz diváky obklopí ze všech stran. Filmový štáb na 37 lokalitách pořídil 19 hodin záběrů. Většinu míst kamery snímaly při takzvané zlaté hodině při východu či západu slunce.

Celotýdenní program najdete zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.