Přeskočit na obsah

Hvězdárna a VIDA! centrum se opět otevřely. Nabízejí zajímavý program pro celé rodiny

24. května 2021
S rozvolňováním vládních protiepidemických opatření se mohou radovat také milovníci vědy. Své brány opět otevřela brněnská hvězdárna a zábavní vědecký park VIDA!. Obě instituce lákají návštěvníky na pestrý a zajímavý program.

 Po dlouhých měsících se epidemická situace zlepšila tak, že mohou začít opětovně fungovat i oblíbené vědecko-populární instituce v Brně. Brněnská hvězdárna a planetárium uvedla na podzim loňského roku nový pořad Brno 360. Zanedlouho ale musela na základě vládních nařízení zavřít. Nyní se však fanoušci dočkali a mohou opět novinku v digitáriu vidět. Kromě toho probíhá každou středu, pátek a sobotu pozorování hvězd nebo promítání dětských pořadů. Každý si v programu najde to, co jej baví,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

 Na úterý 1. června připravuje hvězdárna speciální program k příležitosti Dne dětí. Na Kraví hoře bude k vidění terralóna, připraveny budou i speciální projekce v digitáriu. V případě nepříznivého počasí se může program změnit. Veškeré informace o představeních a možnosti rezervace vstupenek najdete na webu www.hvezdarna.cz.

 Dalším oblíbeným místem zaměřeným na popularizaci vědy je zábavní park VIDA!. Ten láká návštěvníky na vylepšenou venkovní expozici. Přibyly tu vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny nebo vodotrysky. Nevšední zážitky slibují organizátoři i od výstavy s názvem (Ne)omezení, kterou VIDA! zahájila jen krátce před svým podzimním uzavřením. Další informace najdete na webu www.vida.cz.

 „Rád bych poděkoval oběma institucím, které se na své otevření skvěle připravily. Pro návštěvníky jsou připravena stanoviště na dezinfekci rukou, samozřejmostí je i dezinfekce exponátů. Pokud se chcete do hvězdárny nebo VIDA! centra podívat, stačí předložit doklad o bezinfekčnosti a mít potřebnou ochranu úst a nosu,“ přiblížil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

 Dle vládních nařízení je nastavena kapacita institucí na 50 %. Doporučujeme si tedy vstupenky pořídit s předstihem. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.