Přeskočit na obsah

Hvězdárna a VIDA! centrum se opět otevřely. Nabízejí zajímavý program pro celé rodiny

24. května 2021

S rozvolňováním vládních protiepidemických opatření se mohou radovat také milovníci vědy. Své brány opět otevřela brněnská hvězdárna a zábavní vědecký park VIDA!. Obě instituce lákají návštěvníky na pestrý a zajímavý program.

 Po dlouhých měsících se epidemická situace zlepšila tak, že mohou začít opětovně fungovat i oblíbené vědecko-populární instituce v Brně. Brněnská hvězdárna a planetárium uvedla na podzim loňského roku nový pořad Brno 360. Zanedlouho ale musela na základě vládních nařízení zavřít. Nyní se však fanoušci dočkali a mohou opět novinku v digitáriu vidět. Kromě toho probíhá každou středu, pátek a sobotu pozorování hvězd nebo promítání dětských pořadů. Každý si v programu najde to, co jej baví,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

 Na úterý 1. června připravuje hvězdárna speciální program k příležitosti Dne dětí. Na Kraví hoře bude k vidění terralóna, připraveny budou i speciální projekce v digitáriu. V případě nepříznivého počasí se může program změnit. Veškeré informace o představeních a možnosti rezervace vstupenek najdete na webu www.hvezdarna.cz.

 Dalším oblíbeným místem zaměřeným na popularizaci vědy je zábavní park VIDA!. Ten láká návštěvníky na vylepšenou venkovní expozici. Přibyly tu vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny nebo vodotrysky. Nevšední zážitky slibují organizátoři i od výstavy s názvem (Ne)omezení, kterou VIDA! zahájila jen krátce před svým podzimním uzavřením. Další informace najdete na webu www.vida.cz.

 „Rád bych poděkoval oběma institucím, které se na své otevření skvěle připravily. Pro návštěvníky jsou připravena stanoviště na dezinfekci rukou, samozřejmostí je i dezinfekce exponátů. Pokud se chcete do hvězdárny nebo VIDA! centra podívat, stačí předložit doklad o bezinfekčnosti a mít potřebnou ochranu úst a nosu,“ přiblížil 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

 Dle vládních nařízení je nastavena kapacita institucí na 50 %. Doporučujeme si tedy vstupenky pořídit s předstihem. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.