Husovické tunely budou o prázdninách lidé objíždět přes Provazníkovu

  • 19. června 2019
  • 2 minuty čtení
(and) – Od 1. července do konce srpna uzavře Ředitelství silnic a dálnic Husovický tunel v Brně. Nezbytná oprava neumožňuje zachovat provoz alespoň v jednom z tubusů, řidiči tak budou muset využít objízdných tras. Provedené úpravy například zvýší bezpečnost při průjezdu tunelem.

Husovický tunel projde obnovou technologických a řídicích částí, které už dosáhly hranice své životnosti. Neúměrně tak narůstá riziko ohrožení bezpečnosti provozu tunelu. V plánu je například výměna osvětlení, oprava telefonního spojení, modernizace a doplnění zařízení pro rádiové volání pro soulad frekvencí, které užívá integrovaný záchranný systém, částečná obnova systému napájení a kabeláže, úprava systému měření fyzikálních veličin v tunelu, instalace systému detekce přepravy nebezpečných látek, doplnění kamerového systému a systému videodetekce incidentů. 

Tunel musí dělníci uzavřít celý. Stávající zařízení je totiž ovládáno jen z jednoho místa a neumožňuje zachovat provoz v části tunelu. Veškerá doprava tak bude vedena objízdnými trasami. Ty povedou ve směru na Olomouc třídou Generála Píky a Provazníkovou, ve směru na Svitavy ulicemi Provazníkova, Merhautova a Porgesova. Vozidla nad 3,5 tuny budou v obou směrech objíždět Husovický tunel ulicemi Provazníkova, Drobného a Sportovní.

Souběžně bude neprůjezdná také ulice Otakara Ševčíka, kterou se chystá Ředitelství silnic a dálnic opravit. Omezení bude v úseku od křižovatky s Táborskou po most. Konkrétní podoba omezení je zatím ještě v jednání, předběžně se počítá se zachováním průjezdu v režimu 1+1, možné by mělo být také odbočit na Ostravskou. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít