Přeskočit na obsah

Hudebním klubům město přispěje téměř 3,8 milionu korun

03. března 2020

Na svém březnovém zasedání schválili zastupitelé dotace na podporu celoroční činnosti brněnských hudebních klubů. Třinácti úspěšným žadatelům bylo rozděleno 3,754 milionu korun.

„V únoru jsme se zastupiteli města Brna schválili v oblasti kultury v 8 dotačních programech zhruba 30 milionů korun. Finanční podpora byla poskytnuta v oblasti audiovize, divadla, performance a cirkusu, hudby, kulturně vzdělávací a zájmové činnosti, literatury, podpory uměleckých řemesel a lidových tradic, tance a výtvarného umění, fotografie a designu. Dnes zastupitelé projednali poslední dotační program v oblasti kultury a schválili dalších 3,754 milionů korun na podporu celoroční činnosti hudebních klubů. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let,“ uvedl náměstek pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

Dotace provozovatelům hudebních klubů, kteří splnili dané podmínky, projednala Rada města Brna ve středu 26. února a doporučila zastupitelům jejich schválení na březnovém zasedání zastupitelstva.

„Peníze pro hudební kluby jsme navýšili o 200 tisíc korun na 3,754 milionu korun. Celkově částka určená pro nezřizovanou kulturu dosahuje 40 milionů korun. To je o 10 více než v roce předešlém,“ dodal Marek Fišer, radní pro kulturu.

Žadatelé najdou výsledky v následujících dnech na https://dotace.brno.cz/zadosti/.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.