Přeskočit na obsah

Hudebním klubům město přispěje téměř 3,8 milionu korun

03. března 2020
Na svém březnovém zasedání schválili zastupitelé dotace na podporu celoroční činnosti brněnských hudebních klubů. Třinácti úspěšným žadatelům bylo rozděleno 3,754 milionu korun.

„V únoru jsme se zastupiteli města Brna schválili v oblasti kultury v 8 dotačních programech zhruba 30 milionů korun. Finanční podpora byla poskytnuta v oblasti audiovize, divadla, performance a cirkusu, hudby, kulturně vzdělávací a zájmové činnosti, literatury, podpory uměleckých řemesel a lidových tradic, tance a výtvarného umění, fotografie a designu. Dnes zastupitelé projednali poslední dotační program v oblasti kultury a schválili dalších 3,754 milionů korun na podporu celoroční činnosti hudebních klubů. V těchto případech se jednalo o jednoleté dotace, dalších 6 milionů bylo vyhrazeno na navazující víceleté dotace z minulých let,“ uvedl náměstek pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

Dotace provozovatelům hudebních klubů, kteří splnili dané podmínky, projednala Rada města Brna ve středu 26. února a doporučila zastupitelům jejich schválení na březnovém zasedání zastupitelstva.

„Peníze pro hudební kluby jsme navýšili o 200 tisíc korun na 3,754 milionu korun. Celkově částka určená pro nezřizovanou kulturu dosahuje 40 milionů korun. To je o 10 více než v roce předešlém,“ dodal Marek Fišer, radní pro kulturu.

Žadatelé najdou výsledky v následujících dnech na https://dotace.brno.cz/zadosti/.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.