Přeskočit na obsah

Hřiště v Novém Lískovci je otevřeno. Vzniklo z participativního rozpočtu

26. října 2021
Ode dneška mohou rodiny s dětmi využít nové hřiště v Novém Lískovci. Hrací plocha byla dnes slavnostně otevřena nedaleko veřejného sportovního areálu Pod Plachtami.

Projekt na vytvoření nevšedního přírodního hřiště pro rodiny s dětmi, pro chvíle zábavy na venkovních prolézačkách a také na posilování podal pan Jaroslav Kovařík v roce 2019 s názvem „Děti patří na hřiště!“. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 10. místě s celkovým počtem 1 832 hlasů. Celkové náklady na realizaci z Dáme na vás dosáhly 2 920 457 Kč. 

Místo, které jsem navrhl, poskytuje po vyčištění a úpravě prostoru dostatečně velký a chráněný prostor, kde mohou trávit volný čas rodiče s dětmi a všichni zájemci o zdravý pohyb. Umístěné zábavné prvky využívají svažitý terén a jsou doplněny také o soustavu prvků pro cvičení starších dětí a dospělých,“ upřesnil navrhovatel projektu Jaroslav Kovařík.

Díky projektu participativního rozpočtu Dáme na vás se podařilo vyčistit a zvelebit další prostor pro trávení volného času. Stávající sportoviště se nejen zmodernizovalo, ale prodloužila se i dráha pro BMX kola. Zároveň bylo vybudováno nové dětské hřiště doplněné o prolézačky, balanční prvky a místo na workout,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.