Přeskočit na obsah

Hřiště v Novém Lískovci je otevřeno. Vzniklo z participativního rozpočtu

26. října 2021

Ode dneška mohou rodiny s dětmi využít nové hřiště v Novém Lískovci. Hrací plocha byla dnes slavnostně otevřena nedaleko veřejného sportovního areálu Pod Plachtami.

Projekt na vytvoření nevšedního přírodního hřiště pro rodiny s dětmi, pro chvíle zábavy na venkovních prolézačkách a také na posilování podal pan Jaroslav Kovařík v roce 2019 s názvem „Děti patří na hřiště!“. V celoměstském hlasování se projekt umístil na 10. místě s celkovým počtem 1 832 hlasů. Celkové náklady na realizaci z Dáme na vás dosáhly 2 920 457 Kč. 

Místo, které jsem navrhl, poskytuje po vyčištění a úpravě prostoru dostatečně velký a chráněný prostor, kde mohou trávit volný čas rodiče s dětmi a všichni zájemci o zdravý pohyb. Umístěné zábavné prvky využívají svažitý terén a jsou doplněny také o soustavu prvků pro cvičení starších dětí a dospělých,“ upřesnil navrhovatel projektu Jaroslav Kovařík.

Díky projektu participativního rozpočtu Dáme na vás se podařilo vyčistit a zvelebit další prostor pro trávení volného času. Stávající sportoviště se nejen zmodernizovalo, ale prodloužila se i dráha pro BMX kola. Zároveň bylo vybudováno nové dětské hřiště doplněné o prolézačky, balanční prvky a místo na workout,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.