Přeskočit na obsah

Hřiště na malou kopanou v Lužánkách zůstane

26. května 2021

Hřiště na malý fotbal, které provozuje městská společnost Starez-Sport, a. s., zůstane dostupné až do konce roku 2023. Dnes o tom rozhodla městská rada.

Životnost a využití hřiště pro malou kopanou převyšuje současnou dobu užívání stavby, a proto bylo nutné ji prodloužit. Společnost Starez-Sport proto požádala příslušný stavební úřad o prodloužení, které ale muselo být spojeno se souhlasem vlastníka pozemku. Tím je město Brno.

„Díky tomuto rozhodnutí bude hřiště na malou kopanou v Lužánkách stále k dispozici všem sportujícím zájemcům. Z toho mám radost, protože sportovišť není nikdy dost a park má díky tomu širší nabídku volnočasových aktivit,“ vysvětlil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Stavba je součástí sportoviště Kluziště a malý fotbal Lužánky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.