Přeskočit na obsah

Hřbitov v Soběšicích je plný, nově bude téměř třikrát větší

12. února 2020

Pohřebiště v brněnských Soběšicích bude zvětšeno o zhruba 6 000 m?. Nová plocha přímo rozšíří stávající areál. Rada města Brna dnes schválila tuto investici s náklady 7 279 000 korun. Realizace je plánována na rok 2021.

„Území, o které bude hřbitov rozšířen, je zalesněné vzrostlými stromy. Půjde tedy o lesní hřbitov. Středem plochy povedou dvě štěrkové cesty, pod kterými bude vybudován areálový vodovod pro zajištění vody na zalévání z betonových skruží. Hřbitov je dlouhodobě naplněný, proto je nutné jej rozšířit,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Pohřebiště bude oploceno, vstup do areálu umožní návštěvníkům branka. Část oplocení bude tvořit stěna o výšce 2 m s 50 kolumbárními okénky na vnitřní straně. Součástí investice bude i oprava příjezdové komunikace a vytvoření parkovacích míst pro návštěvníky hřbitova na ploše 400 m?. Pozemek pro rozšíření hřbitova město Brno směnilo s Mendelovou univerzitou za pozemky ve svém vlastnictví. Aktuální rozloha činí 3 600 m?.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.