Přeskočit na obsah

Hřbitov v Soběšicích je plný, nově bude téměř třikrát větší

12. února 2020
Pohřebiště v brněnských Soběšicích bude zvětšeno o zhruba 6 000 m?. Nová plocha přímo rozšíří stávající areál. Rada města Brna dnes schválila tuto investici s náklady 7 279 000 korun. Realizace je plánována na rok 2021.

„Území, o které bude hřbitov rozšířen, je zalesněné vzrostlými stromy. Půjde tedy o lesní hřbitov. Středem plochy povedou dvě štěrkové cesty, pod kterými bude vybudován areálový vodovod pro zajištění vody na zalévání z betonových skruží. Hřbitov je dlouhodobě naplněný, proto je nutné jej rozšířit,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Pohřebiště bude oploceno, vstup do areálu umožní návštěvníkům branka. Část oplocení bude tvořit stěna o výšce 2 m s 50 kolumbárními okénky na vnitřní straně. Součástí investice bude i oprava příjezdové komunikace a vytvoření parkovacích míst pro návštěvníky hřbitova na ploše 400 m?. Pozemek pro rozšíření hřbitova město Brno směnilo s Mendelovou univerzitou za pozemky ve svém vlastnictví. Aktuální rozloha činí 3 600 m?.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.