Hranice pro přihlášení projektu do Dáme na vás se zvedne na 5 milionů - Tiskový servis

Hranice pro přihlášení projektu do Dáme na vás se zvedne na 5 milionů

  • 03. listopadu 2021
  • 1 minuta čtení

Participativní rozpočet Dáme na vás změní ve svém dalším ročníku pravidla. Lidé budou moci navrhovat projekty v ceně 5 milionů korun, namísto aktuálních 3. Důvodem jsou rostoucí ceny stavebních prací a materiálů. Změnu Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna musí schválit zastupitelé.

„Na dnešním zasedání rady města jsme se zabývali nadcházejícím šestým ročníkem participativního rozpočtu Dáme na vás. Pandemie koronaviru totiž celosvětově utlumila výrobu a trh teď pociťuje důsledky v podobě zvyšování cen stavebních prací a materiálů. Tyto rostoucí ceny bohužel výrazně komplikují stavební projekty, nicméně naším cílem je zachovat i nadále realizovatelnost podpořených projektů. Rozhodli jsme se tak od příštího roku navýšit finanční limit pro navrhované projekty ze 3 na 5 milionů korun,“ sdělil náměstek Tomáš Koláčný.

Podle dat České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě se dá očekávat, že růst cen bude pokračovat i v příštím roce. Stanovisko k této situaci vydalo také Ministerstvo pro místní rozvoj a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky