Přeskočit na obsah

Hranice pro přihlášení projektu do Dáme na vás se zvedne na 5 milionů

03. listopadu 2021

Participativní rozpočet Dáme na vás změní ve svém dalším ročníku pravidla. Lidé budou moci navrhovat projekty v ceně 5 milionů korun, namísto aktuálních 3. Důvodem jsou rostoucí ceny stavebních prací a materiálů. Změnu Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna musí schválit zastupitelé.

„Na dnešním zasedání rady města jsme se zabývali nadcházejícím šestým ročníkem participativního rozpočtu Dáme na vás. Pandemie koronaviru totiž celosvětově utlumila výrobu a trh teď pociťuje důsledky v podobě zvyšování cen stavebních prací a materiálů. Tyto rostoucí ceny bohužel výrazně komplikují stavební projekty, nicméně naším cílem je zachovat i nadále realizovatelnost podpořených projektů. Rozhodli jsme se tak od příštího roku navýšit finanční limit pro navrhované projekty ze 3 na 5 milionů korun,“ sdělil náměstek Tomáš Koláčný.

Podle dat České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě se dá očekávat, že růst cen bude pokračovat i v příštím roce. Stanovisko k této situaci vydalo také Ministerstvo pro místní rozvoj a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.