Přeskočit na obsah

Hranice pro přihlášení projektu do Dáme na vás se zvedne na 5 milionů

03. listopadu 2021
Participativní rozpočet Dáme na vás změní ve svém dalším ročníku pravidla. Lidé budou moci navrhovat projekty v ceně 5 milionů korun, namísto aktuálních 3. Důvodem jsou rostoucí ceny stavebních prací a materiálů. Změnu Zásad participativního rozpočtu statutárního města Brna musí schválit zastupitelé.

„Na dnešním zasedání rady města jsme se zabývali nadcházejícím šestým ročníkem participativního rozpočtu Dáme na vás. Pandemie koronaviru totiž celosvětově utlumila výrobu a trh teď pociťuje důsledky v podobě zvyšování cen stavebních prací a materiálů. Tyto rostoucí ceny bohužel výrazně komplikují stavební projekty, nicméně naším cílem je zachovat i nadále realizovatelnost podpořených projektů. Rozhodli jsme se tak od příštího roku navýšit finanční limit pro navrhované projekty ze 3 na 5 milionů korun,“ sdělil náměstek Tomáš Koláčný.

Podle dat České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě se dá očekávat, že růst cen bude pokračovat i v příštím roce. Stanovisko k této situaci vydalo také Ministerstvo pro místní rozvoj a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Minulost i budoucnost. Zoo Brno slaví 70 let od otevření výstavou v Urban centru

V letošním roce slaví brněnská zoo 70 let od svého otevření. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava v Urban centru, která začne ve čtvrtek 25. května a potrvá do 10. července.

Město osadilo střechy osmi městských budov fotovoltaikou, ušetří 20 milionů korun

Městská akciová společnost SAKO Brno SOLAR dokončuje instalaci fotovoltaických panelů na střechách osmi  budov v majetku města. Současně podává žádost o dotace na dalších 55 výroben a v různých fázích projektové přípravy má rozpracováno 70 realizací

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

Projekt Nebýt na to sama II Míří k realizaci

Brněnští radní dnes projednali bod týkající se vítězného projektu participativního rozpočtu. Pokračovat budou aktivity zaměřené na lidi, již procházejí onkologickou léčbou Nebýt na to sama II.