Přeskočit na obsah

Hospic sv. Alžběty získal auto pro terénní péči

04. června 2018 1 minuta čtení
(ik) – Nový sociální automobil má Hospic sv. Alžběty na Kamenné ulici v Brně. Slavnostně jej dnes předali představitelé firem, města Brna a Jihomoravského kraje. Tedy složek, které se podílely na financování nového vozu.

Dacia Dokker bude sloužit pro terénní hospicovou péči. Ošetřovatelé v něm budou objíždět klienty. „Automobil u nás využíváme každodenně, protože jezdíme za klienty, kteří potřebují pravidelnou asistenci. Velmi děkujeme všem přispěvatelům,“ zdůraznil ředitel Hospice sv. Alžběty Karel Kosina.

„Všichni, kdo se na projektu podílejí, naplnili heslo sv. Alžběty Durynské, patronky tohoto hospice. A to: Činit druhé radostnými,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Sponzorů je v tomto případě třicítka. Město Brno přispělo na auto 70 000 korunami.

Pořizování tohoto i dalších sociálních automobilů je projektem agentury Kompakt. Firmy a další subjekty podílející se na zakoupení vozu získají na jeho karosérii reklamní plochu na dobu šesti let. Sponzorsky se tak podílejí na obnově vozového parku v ústavech a zařízeních, které svou činnost zaměřují na výchovu, vzdělávání, rehabilitaci a pomoc hendikepovaným lidem.

Projekt Sociální automobil funguje v ČR již 20 let, což je doba, za kterou Kompakt předal 727 vozidel.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.