Hospic sv. Alžběty získal auto pro terénní péči

  • 04. června 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Nový sociální automobil má Hospic sv. Alžběty na Kamenné ulici v Brně. Slavnostně jej dnes předali představitelé firem, města Brna a Jihomoravského kraje. Tedy složek, které se podílely na financování nového vozu.

Dacia Dokker bude sloužit pro terénní hospicovou péči. Ošetřovatelé v něm budou objíždět klienty. „Automobil u nás využíváme každodenně, protože jezdíme za klienty, kteří potřebují pravidelnou asistenci. Velmi děkujeme všem přispěvatelům,“ zdůraznil ředitel Hospice sv. Alžběty Karel Kosina.

„Všichni, kdo se na projektu podílejí, naplnili heslo sv. Alžběty Durynské, patronky tohoto hospice. A to: Činit druhé radostnými,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Sponzorů je v tomto případě třicítka. Město Brno přispělo na auto 70 000 korunami.

Pořizování tohoto i dalších sociálních automobilů je projektem agentury Kompakt. Firmy a další subjekty podílející se na zakoupení vozu získají na jeho karosérii reklamní plochu na dobu šesti let. Sponzorsky se tak podílejí na obnově vozového parku v ústavech a zařízeních, které svou činnost zaměřují na výchovu, vzdělávání, rehabilitaci a pomoc hendikepovaným lidem.

Projekt Sociální automobil funguje v ČR již 20 let, což je doba, za kterou Kompakt předal 727 vozidel.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít