Hledání vajíček či putování za odměnou. Jaké velikonoční dobrodružství zvolíte vy? - Tiskový servis

Hledání vajíček či putování za odměnou. Jaké velikonoční dobrodružství zvolíte vy?

Nejen děti si užijí kupu zábavy o velikonočních svátcích v Brně. Absolvujte výpravu za zajíčkem do lesoparku Akátky, nabitý program v zoo nebo na Masarykově okruhu, malování vajíček na Špilberku nebo prozkoumejte rozmanité jarmarky. Na své si ale přijdou také příznivci kultury a sportu.

Hledání velikonočních vajíček na Špilberku. Foto: Muzeum města Brna
Hledání velikonočních vajíček na Špilberku. Foto: Muzeum města Brna

Vyrazte na výpravu za velikonočním zajíčkem do lesoparku Akátky. Po cestě vás čeká hromada úkolů i poutavého objevování. Všichni stopaři navíc dostanou na konci malou odměnu. Projděte si stezku kdykoliv od Zeleného čtvrtka až do Velikonočního pondělí, více se dozvíte zde.

Spousta zábavy vás nemine ani v Zoo Brno, kde se během Velikonoc pořádají kreativní workshopy pro děti, malování na obličej i komentovaná krmení. V pondělí se uskuteční stříhání ovcí a velmi oblíbené hledání vajíček s menším dárkem pro úspěšné pátrače.

Dále si nenechte ujít program na Špilberku a vydejte se po stopách kuřátka, které potřebuje pomoct s malováním vajec po celém areálu hradu. Na Zelený čtvrtek se připravuje odpoledne s muzikou, divadlem a soutěžemi. Od pátku do neděle pak dorazte na velikonoční jarmark. Do konce týdne potrvají taktéž Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody s desítkami stánků.

Originální program si na Velikonoční pondělí připravili na Masarykově okruhu. Zájemci se na závodní trať mohou vydat pěšky. Vstup je zdarma a součástí otevřené dráhy je tematická stezka se zajímavostmi ze světa motorsportu. Nebude chybět ani výstava okruhové techniky nebo speciální velikonoční stanoviště s pomlázkami. Areál Automotodromu Brno otevírá v 9 hodin ráno a možnost procházek trvá až do 17 hodin.


Velikonoční program v brněnské zoologické zahradě. Foto: Zoo Brno

Chystá se i oblíbený velikonoční koncert do Městského divadla Brno. Ten letošní se odehraje ve dvou uvedeních 29. a 30. března od 19 hodin. Zazní rocková mše The Rock Mass českého skladatele Daniela Kyzlinka a anglického textaře Johna de Jonga. Kromě toho končí filmový festival Jeden svět, na který stále jsou k dispozici poslední lístky.

S výjimkou Velikonočního pondělí bude otevřena výstava Záhady světa v letohrádku Mitrovských. Poznejte aztéckou křišťálovou lebku zkázy, Turínské plátno s videomappingem či Longinovo kopí. Ve všech případech jde o repliky, modely, makety a faksimile z různých částí světa. K návštěvě však zvou třeba i nově otevřené vodojemy na Žlutém kopci.

Sváteční období ozvláštní volejbalistky Šelem, jež začnou v sobotu od 18.00 hodin extraligové semifinále s Olympem Praha. Brněnské hráčky prosvištěly čtvrtfinálovou sérií 3:0 na zápasy a teď pomýšlí na další úspěchy. Dorazte tak fandit do haly Sokola Brno I na Kounicově ulici, cenu vstupného a další informace zjistíte tady.

Další články z rubriky