Historické vozy vyjedou na víkendové linky

  • 22. června 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) - Historické tramvaje a trolejbusy budou jezdit městem. Každý víkend až do konce září tak budou moci pasažéři využít na některých linkách dřevěné tramvaje nebo trolejbusy, kterými by se jinak už nesvezli.

Od soboty bude zahájen pravidelný sezónní provoz historických linek H4 a H24.  Jsou naplánovány až do 30. září.

V centru města bude jezdit linka H4. Ta bude obsluhována historickou tramvají. S ohledem na prázdninovou výluku v ulici Masarykově a Rašínově, bude tato linka vedena po trase: Komenského náměstí - Česká - Malinovského náměstí - Hlavní nádraží - Nové sady - Hybešova - Václavská - Mendlovo náměstí (zde mohou cestující přestoupit na linku H24). V září se linka H4 vrátí na svoji tradiční trasu přes zastávky Náměstí Svobody a Zelný trh.

Linka H24 provozovaná historickými trolejbusy bude v návaznosti na linku H4 jezdit po trase Mendlovo náměstí - Výstaviště-hlavní vstup - Pisárky - Anthropos - Optátova - Vozovna Komín. Obě linky budou v provozu v nepracovních dnech včetně svátků vždy od 10 do 18 hodin v intervalu 60 minut. Cestující se můžou těšit na historickou tramvaj č. 107, která je typická svým dřevěným obložením, a na trolejbusy 6Tr, 7Tr nebo 9Tr.

Na linkách platí běžný Tarif IDS JMK a Smluvní přepravní podmínky IDS JMK s výjimkou jízdních kol a nadrozměrných zavazadel, jejichž přeprava není v historických vozidlech povolena.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít