Hokejový klub HC Kometa Brno a městská společnost ARENA BRNO, provozovatel T ARENY na brněnském výstavišti, v pondělí podepsaly rámcovou smlouvu o spolupráci. Dokument vytváří základní podmínky pro dlouhodobé působení historicky nejúspěšnějšího českého hokejového klubu v nové multifunkční hale a potvrzuje společný zájem obou stran na rozvoji vrcholového sportu.
Smlouvu během společného jednání stvrdili svými podpisy majitel HC Kometa Brno Libor Zábranský a předseda představenstva ARENY BRNO a radní města Brna pro dopravu a správu městských účastí Petr Kratochvíl.
„Začátkem května jsem veřejně řekl, že cílem je, aby Kometa odehrála své první utkání v nové multifunkční aréně 10. ledna příštího roku proti Spartě. Stále ještě existují záležitosti, které je potřeba doladit, ale dnešní podpis rámcové smlouvy beru jako důležitý krok k tomu, abychom zmiňovaný plán naplnili,“ uvedl Libor Zábranský.
„Podpis smlouvy s HC Kometa Brno je pro nás významným okamžikem. Kometa je dlouhodobě symbolem brněnského sportu a její působení v T ARENĚ vnímáme jako důležitý krok pro budoucí fungování celé haly. Jsme přesvědčeni, že nové zázemí přinese fanouškům i hráčům komfort odpovídající nejvyšším standardům moderních evropských hal. Navíc bude kapacita domácích utkání Komety navýšena o několik tisíc míst, sledovat je bude více než 12 300 diváků. Těšíme se na spolupráci a věřím, že fanoušci zaplní T ARENU do posledního místa. Chtěl bych také poděkovat mým kolegům a právníkům za jejich maximální součinnost,“ sdělil Petr Kratochvíl, předseda představenstva společnosti ARENA BRNO.
„Podpis rámcové smlouvy s Kometou je dalším důležitým milníkem projektu T ARENY. Brno získává moderní multifunkční halu, která bude důstojným domovem vrcholového sportu i místem pro významné kulturní a společenské události. Jsem ráda, že právě Kometa bude součástí jejího příběhu od samého začátku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.
Rámcová smlouva vymezuje principy spolupráce mezi oběma subjekty, zejména využívání haly pro extraligové zápasy, marketingovou spolupráci a koordinaci provozu.
T ARENA, která vzniká v areálu brněnského výstaviště, se po dokončení zařadí mezi nejmodernější multifunkční haly ve střední Evropě. Vedle hokejových utkání bude hostit také koncerty, kulturní akce, kongresy a další významné události. Svým rozsahem, moderním pojetím a multifunkčním charakterem se stane jedním z klíčových center sportovního, kulturního a společenského dění v České republice a zároveň posílí postavení Brna na domácí i mezinárodní scéně.