Házená, americký fotbal, skoky do vody. Brno čeká víkend ve znamení sportu

  • 08. listopadu 2019
  • 2 minuty čtení
(ral, and) – Nepřeberné množství sportovišť na výstavišti v rámci festivalu SPORT Life!, finále 1. ženské ligy amerického fotbalu a zimní mistrovství ČR ve skocích do vody. Sportovní fandové nebudou o víkendu vědět, kam dřív skočit. Lidé, kteří chtějí prožít víkend jinak, mohou zajít na některý z koncertů nebo výstavu exotického ptactva a dalších zvířat.

Zbrojovka zve dneska večer svoje příznivce na Srbskou. V 19 hodin se o body porve s Prostějovem

O brněnské derby se postarají házenkáři. Postaví se proti sobě oba domácí extraligové týmy, SKKP Handball Brno a SHC Maloměřice. Na utkání přijďte do haly Vodova v sobotu v 17 hodin. 

Už tradiční festival sportu, tance a zábavy SPORT Life! se po roce vrací na výstaviště. „Pro rodiny s dětmi bude letos připravena ještě větší Family Hall s atrakcemi, a to v pavilonu Z. Těšit se můžete také na Fitness zónu a halu adrenalinových sportů. Venkovní plochy budou opět hostit několik běhů, včetně oblíbených Gladiátorů,“ lákají organizátoři. Program třídenního sportovního maratonu najdete na stránkách BVV, můžete tu online zakoupit i vstupenky a neztrácet čas čekáním ve frontě.

Lužánecký bazén obsadí o víkendu česká špička ve skocích do vody. O titul mistra ČR se utkají i brněnské naděje včetně Matěje Vančury, který se loni svými výkony nominoval do širší žákovské reprezentace ČR. „Celkem bude za Brno startovat asi 10–12 závodníků, včetně nejmenší přípravky,“ uvedla za organizátory Daniela Hanušová. Vstup na zimní mistrovství ČR je zdarma, rozpis závodů najdete na webu.

V neděli vrcholí 1. ženská liga amerického fotbalu. Ve finále nazvaném Rose Bowl vyzvou domácí Amazonky polské Warsaw Sirens. Zápas začíná ve 13 hodin v Rugby Club Bystrc.

Lidé, kteří dávají před sportem přednost jiným aktivitám, se nemusejí bát. I pro ně jsou o víkendu připraveny zajímavé akce. Ode dneška například začíná v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity výstava domácího i exotického ptactva a dalších zájmových zvířat. Mezi rostlinami tak lidé až do konce příštího týdne uvidí kanáry, papoušky, ale například i morčata, plazy nebo kudlanky. Některá ze zvířat bude možné i zakoupit.

Kulturní zážitek nabídnou hned dva koncerty. Dnes se od 18 hodin uskuteční v Janáčkově divadle koncert ke 100. výročí založení brněnské konzervatoře. Zazní díla Leoše Janáčka i F. Mendelssohn-Bartholdyho. Dětský sbor Brno si připravil koncert na neděli 10. listopadu. Červený kostel rozezvučí od 15 hodin společně s VUS Ondráš u příležitosti Dne veteránů.  

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít