Přeskočit na obsah

Havlát v Brně ukončil kariéru. S hvězdami NHL

10. srpna 2017 2 minuty čtení
(gak) - Odchovanec brněnského hokeje Martin Havlát, který prožil kariéru v NHL i v reprezentaci, včera odehrál svůj poslední hokejovýá zápas. Ve vyprodané DRFG aréně se jeho Havlát Team postavil Kometě, kterou v exhibičním zápase udolal výsledkem 10:5.

Havlátovi se podařilo sestavit tým plný hokejových hvězd. V červenobílém dresu odkazujícím na jeho angažmá v Chicago Blackhaws a Ottawa Senators, nastoupil do zápasu například Zdeno Chára, Marek Židlický, Michal Kempný, Tomáš Hertl či Patrik Eliáš. Největším lákadlem byla ale jistě legendární Jaromír Jágr. V bráně pak zářil Ondřej Pavelec a poměrně netradičně také Petr Čech.

Na straně Komety zazářili hráči, kteří před nedávnem slavili titul. V bráně například Marek Čiliak, v obraně Tomáš Malec, Michal Gulaši či Jakub Krejčík. O útok se postaral Jan Hruška, Martin Zaťovič, ale také čerstvě draftovaný Martin Nečas. Sám Havlát odehrál část zápasu i v dresu brněnské Komety.

Průběh zápasu si hokejista nakonec pochvaloval. „Skvěle jsem si to užil. Všichni přijeli, nikdo nedorazil pozdě, plný dům, skvělý soupeř. Moc jsem si to užil. Bylo to krásné," sdělil bezprostředně po zápase Havlát.

Celá akce měla také charitativní podtext.Výtěžek akce poputuje z poloviny na podporu mládeže brněnských hokejových klubů Kometa, HCM Warrior a Technika formou zakoupení hokejové výstroje a z poloviny na Nadační fond Kometa.

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.