Přeskočit na obsah

Havlát v Brně ukončil kariéru. S hvězdami NHL

10. srpna 2017 2 minuty čtení
(gak) - Odchovanec brněnského hokeje Martin Havlát, který prožil kariéru v NHL i v reprezentaci, včera odehrál svůj poslední hokejovýá zápas. Ve vyprodané DRFG aréně se jeho Havlát Team postavil Kometě, kterou v exhibičním zápase udolal výsledkem 10:5.

Havlátovi se podařilo sestavit tým plný hokejových hvězd. V červenobílém dresu odkazujícím na jeho angažmá v Chicago Blackhaws a Ottawa Senators, nastoupil do zápasu například Zdeno Chára, Marek Židlický, Michal Kempný, Tomáš Hertl či Patrik Eliáš. Největším lákadlem byla ale jistě legendární Jaromír Jágr. V bráně pak zářil Ondřej Pavelec a poměrně netradičně také Petr Čech.

Na straně Komety zazářili hráči, kteří před nedávnem slavili titul. V bráně například Marek Čiliak, v obraně Tomáš Malec, Michal Gulaši či Jakub Krejčík. O útok se postaral Jan Hruška, Martin Zaťovič, ale také čerstvě draftovaný Martin Nečas. Sám Havlát odehrál část zápasu i v dresu brněnské Komety.

Průběh zápasu si hokejista nakonec pochvaloval. „Skvěle jsem si to užil. Všichni přijeli, nikdo nedorazil pozdě, plný dům, skvělý soupeř. Moc jsem si to užil. Bylo to krásné," sdělil bezprostředně po zápase Havlát.

Celá akce měla také charitativní podtext.Výtěžek akce poputuje z poloviny na podporu mládeže brněnských hokejových klubů Kometa, HCM Warrior a Technika formou zakoupení hokejové výstroje a z poloviny na Nadační fond Kometa.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.