Přeskočit na obsah

Harmonogram zavádění oblastí placeného stání pro letošní rok prošel úpravami. Přidají se dvě další oblasti, zavádění bude pozvolnější

25. ledna 2023

Zavádění nových oblastí placeného stání ve více etapách a přidání dvou zcela nových. To je hlavní změna v aktualizovaném harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok. Novou verzi dnes schválili brněnští radní.

„Oproti původnímu harmonogramu jsme zavádění rezidentního parkování do nových oblastí rozdělili do jedenácti etap oproti původním pěti. Vede nás k tomu zkušenost z loňského roku, kdy bylo zaváděno více oblastí najednou, což vedlo k velkému vytížení pracoviště pro vydávání parkovacích oprávnění. Přestože si lidé mohou svá oprávnění vyřídit s předstihem, zpravidla to nechávají na poslední chvíli,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Nově se do harmonogramu zařadily také dvě další oblasti. „Zapojí se oblast 3-15 Cimburkova. S ohledem na to, že zahrnuje pouze dvě ulice, bylo možné ji stihnout zařadit v letošním roce. Přidá se také část oblasti 5-07 Viniční. Loni zde byla provedena revize, takže zde stačí změnit vodorovné dopravní značení na modré a přidat svislé značky,“ doplnil Petr Kratochvíl.

Veškeré změny a zařazování nových oblastí placeného stání je konzultováno s příslušnými městskými částmi. Nové oblasti zařazené v roce 2023 budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je parkování regulováno v době od 17 do 6 hodin. V této době zde návštěvníci zaplatí 20 korun za hodinu, jedna hodina denně je zdarma. Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Bližší informace mohou lidé najít na webu parkovanivbrne.cz.

Kontakt pro média

Anna Dudková, pracovnice vztahů k veřejnosti

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.