Hackuj Brno vol. 2: Město se chce zaměřit na dopravu i životní prostředí

  • 29. ledna 2024
  • 1 minuta čtení

Na půlku dubna svolává Brno všechny kreativní mozky na v pořadí druhý brněnský hackaton. Účastníci a účastnice se budou zabývat různými tématy, od analýzy cyklodat nebo dopravních rizik přes monitoring ovzduší až po jednotnou úřední desku pro město a městské části. Nejlepší nápady chce město dovést do praxe.

Zahlédli jste třeba na sociálních sítích obrázky z Brna poskládaného z typických minecraftových kostiček? Projekt Brno v kostce, který do světoznámé hry přivedl brněnské kulisy, je jedním z výstupů prvního brněnského hackatonu. Ten se odehrál před dvěma lety.

Na jeho úspěch, spočívající jak v počtu účastníků, tak v přínosu vytvořených analýz a aplikací, chce Brno navázat i letos. Druhý ročník plánuje na 13. a 14. dubna a s jeho organizací opět pomůže společnost Czechitas.

Dobrovolníci a dobrovolnice budou mít zhruba 24 hodin na to, aby vyřešili zadané výzvy. Propojení lidí z oborů, jako je IT, webdesign, grafika, projektový management, analytika, kreativa a další, dává vzniknout neotřelým řešením a produktům, které zlepší život v Brně. Vítězné projekty vybrané porotou město finančně ocení.

Více informací a přihlašovací formulář najdete na czechitas.cz/hackuj-brno.  

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít