Přeskočit na obsah

Gymnastická hala na Vojtově je krok od přístavby a rekonstrukce. Rada doporučila schválit dotaci na spolufinancování

26. srpna 2020

Radní doporučili zastupitelům schválit investiční dotaci ve výši 2 727 000 Kč na přístavbu a rekonstrukci haly ve Vojtově ulici, kde SK TART Moravská Slavia Brno trénuje moderní gymnastiku. Zastupitelé se už v loňském prosinci zavázali k dofinancování stavby, pokud klub získá finanční prostředky od MŠMT. To nyní přislíbilo více než 8 000 000 Kč.

Město tak reaguje na úspěch oddílu, kterému se podařilo uspět se žádostí o dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. To rozhodlo o poskytnutí částky 8 306 325 Kč. „Díky kofinancování z naší strany bude možné vybudovat malý gymnastický sál, převlékárny, sociální zázemí či nářaďovnu, ale také zateplit fasádu a přeložit stávající teplovod,“ řekl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a připomněl, že žadatel již městu doložil i provedený výběr dodavatele stavby a smlouvu o dílo včetně uzavřeného dodatku na provedení dalších prací souvisejících s projektem. Vysoutěžená cena včetně dodatku je 14 358 077,40 Kč vč. DPH.

SK TART Moravská Slavia Brno je v současné době tvořen 71 členkami, z nichž je 53 ve věku do 18 let.

„V rozpočtu statutárního města Brna jsou každoročně vyčleněny finanční prostředky na investiční dotace, které mají za cíl zkvalitnění sportovního prostředí ve městě Brně. Prioritně bývají podpořeny investiční akce, které jsou spolufinancovány také z jiných veřejných rozpočtů, například z úrovně ministerstev nebo z Jihomoravského kraje,“ doplnil informace radní Jaroslav Suchý.   

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.