Přeskočit na obsah

Graffiti budou vznikat v Králově Poli legálně

11. května 2022

Šeď a beton dopravních staveb může být skličující, proto opěrné zdi mostu a dva podchody na Křižíkově v Králově Poli budou zářit všemi barvami. Radní dnes schválili dohodu o přenechání těchto volných ploch ke tvorbě legálního graffiti.

Plocha opěrných zdí mostu na Křižíkově a dva podchody pod ním budou bezúplatně přenechány k užívání protistraně, která měla dohodu o užívání již s původním majitelem nemovitosti Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. „Graffiti již dávno nemusí být vnímáno jako vandalismus, ale naopak patří mezi svébytné druhy umění. Jen mu musíme vytvořit náležité podmínky pro vznik. K těm patří legální plochy, na nichž autoři tvoří. Taková právě vznikne na Křižíkově,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková

Budoucí uživatel bude odpovídat za používání vhodných barev a případnou škodu, která by vznikla využitím nevhodných druhů. Barvy či spreje rovněž nesmí narušovat strukturu zdí. „Graffiti také nebudou obsahovat vulgarismy, propagovat politická hnutí ani sloužit jako reklama. S těmito podmínkami tyto stěny předáváme k využívání brněnské graffiti scéně. Obrazy jistě rozzáří své okolí a zpříjemní cestu chodcům v této lokalitě. Smlouva bude uzavřena na tři roky,“ doplnila Markéta Vaňková

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.